1. Do sakramentu pokuty i pojednania może przystąpić każdy katolik, mający zdolność rozeznania dobra i zła.

2. Zgodnie z drugim przykazaniem kościelnym, katolik ma obowiązek przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Jest to pewne minimum, najlepiej spowiadać się zawsze, gdy tylko zaciągnie się grzech ciężki.

3. Dobrą praktyką kształtującą sumienia jest 9 pierwszych piątków miesiąca – przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca przyjmujemy Komunię Świętą, wcześniej korzystając z sakramentu pokuty.

4. Z sakramentu pokuty można w naszym sanktuarium skorzystać (poza wyjątkowymi sytuacjami) przed każdą Mszą Świętą. W Adwencie oraz w trakcie rekolekcji wielkopostnych organizowany jest dzień spowiedzi parafialnej.

5. Aby dobrze przeżyć sakrament pokuty należy pamiętać o 5 warunkach dobrej spowiedzi:

6. Rachunek sumienia

7. Żal za grzechy

8. Mocne postanowienie poprawy

9. Szczera spowiedź

10. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.