1. Niedziela w Oktawie Bożego Ciała. Po Sumie – procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
*Nie będzie nabożeństwa czerwcowego po południu. *Podczas Mszy Świętej, o godz. 13.00 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. *Pozostałe Msze Święte – jak zwykle.

2. Wtorek - wspomnienie św. Jadwigi, królowej
Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
*Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 oraz Mszy Świętej w czasie całej oktawy. *Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące na dzwoneczkach, pierwszo-komunijne.
Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *W tym dniu biskupi zebrani na plenarnym zebraniu Konferencji Episkopatu, uroczyście ponowią akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa. Pragniemy w naszej wspólnocie parafialnej, w łączności z naszymi biskupami ponowić Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Polski i naszej Parafii. Prosimy o przyjście w tym dniu do kościoła. *Msze Święte będą o godz. 6.30, 18.00; w Olszowicach, o godz. 19.00. *Na Mszy Świętej, o godz. 18.00 będziemy się modlić między innymi za duszę śp. Ks. Antoniego Rusinka w 25 rocznicę jego śmierci.
Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Mari Panny.

3. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie do bierzmowania dla uczniów z klasy VII.

4. Zaplanowana pielgrzymka na Bałkany nie odbędzie się. Po ustaleniach z zapisanymi uczestnikami, zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszego pielgrzymowania do Polski. Pielgrzymka po Pomorzu i Kaszubach w terminie od 5 do 10 lipca 2021 r. Zapraszam na ważne spotkanie organizacyjne dla zapisanych oraz dla tych, którzy ewentualnie chcieliby się zapisać. W poniedziałek 7.06 po Mszy wieczornej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Bartłomiejem.

5. 12 czerwca /sobota/, do naszego Sanktuarium, do relikwii bł. Anieli Salawy przybędzie Pielgrzymka Członkiń Ordo Virginum. Rozpoczęcie o godz. 10.00: Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta, Konferencja, modlitwa przy Studzience Anieli Salawy.

6. W przyszłą niedzielę, przy naszym Sanktuarium będzie zorganizowana zbiórka do puszek na Plac Zabaw Dzieci z Niepełnosprawnością „OREW”. Organizatorem Zbiórki jest Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – z Myślenic.

7. 8 lipca zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wspieramy kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała, przygotowali Ołtarze i udekorowali trasę. Msza Święta od III Ołtarza, o Błog. Boże dla mieszkańców ulicy Wiśnicz, Wrzosowej i Brzegu – 29 XI, o godz. 17.00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy m.in. prezentację nowych kapłanów archidiecezji krakowskiej.

10. Bóg zapłać rodzicom dzieci z „Rocznicy” za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Anieli Salawy, spod numerów: 121 – 138.