W wielu środowiskach promuje się fałszywy pogląd, jakoby poprzez antykoncepcję można było wyeliminować aborcję. Tymczasem promowanie stosowania środków antykoncepcyjnych oraz powszechne ich stosowanie prowadzi w skali społecznej nie do spadku, lecz do wzrostu liczby aborcji - zabójstw poczętych dzieci.

Prof. dr Christopher Tietze, jeden z najbardziej doświadczonych statystyków zajmujących się tematem aborcji na świecie: "Należy oczekiwać wysokiej korelacji pomiędzy doświadczeniem aborcyjnym a doświadczeniem antykoncepcyjnym w przypadku populacji, w których zarówno antykoncepcja, jak i aborcja są dostępne. (...) Większe prawdopodobieństwo posiadania doświadczenia aborcji występuje u kobiet, które stosują antykoncepcję" (Clowes B., Facts of Life, HLI, Virginia 1997)

Francja Z badań przeprowadzonych na 163 kobietach, które poddały się aborcji we Francji, wynika, że 46% z nich na 6 miesięcy przed aborcją stosowało pigułkę antykoncepcyjną bądź spiralę IUD, 20,5% używało prezerwatywy, 10,1% innej metody zapobiegania ciąży, a jedynie 13,7% kobiet wcale nie stosowało antykoncepcji. Zaraz przed aborcją 25,2% nie stosowało żadnej metody, 23,2% stosowało pigułkę, 9,4% spiralę IUD, 23% prezerwatywy, 19,2% inne metody (Human Reproduction 2006, Vol. 21, No. 11).

Szwajcaria Według danych Centrum Informacji o Rodzinie i Antykoncepcji (CIFERN), odsetek kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne i prezerwatywy oraz zgłaszających się do aborcji w 1990 r. wyniósł 49 proc., a w 1992 aż 73 proc. (Medizin und Ideologie nr 1/2002).

Wielka Brytania W ośrodku aborcyjnym M. Stopes w Leeds, w ciągu 5 lat zapytano 4666 kobiet, które poddały się aborcji, o przyczynę ich zajścia w ciążę. 46,6 proc. odpowiedziało, że zaszły w ciążę wskutek zawodności prezerwatytw (British Journal of Family Planning, 22, 1996).

Jedną z przyczyn wielu aborcji - zabijania poczętych dzieci jest propagowanie przez media fałszywego mitu o rzekomej prawie stuprocentowej skuteczności antykoncepcyjnych środków. Nie ma stuprocentowo skutecznej metody antykoncepcyjnej.

Wysoka zawodność antykoncepcji u nieletnich

50% nastolatków zamieszkujących razem doświadcza zawodności w ciągu roku stosowania antykoncepcji (a 30% w ciągu roku zarażą się chorobą przenoszoną drogą płciową) (Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine, 1995, 149 No.9).

47% młodocianych niezamężnych kobiet mieszkających razem z partnerem doświadcza zawodności środka antykoncepcyjnego (Family Planning Perpectives, 1999, 31,2).

Z danych przedsawionych w powyższym artykule wynika także, że w ciągu jednego roku wśród stosujących prezerwatywy kobiet w grupie ubogich poniżej 20. roku życia, żyjących w konkubinacie w ciążę zaszło 71,7 proc., a w grupie średniozamożnych 51,3 proc.

Musimy z mocą podkreślać, że antykoncepcja nie tylko nie prowadzi do zmniejszenia liczby aborcji, lecz do jej zwiększenia.

rozne-pl-29
930458
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 62
Ten miesiąc: 3.711