1. Dzisiaj gościmy proboszcza Parafii św. Jana Pawła II, papieża, w Krakowie, Ks. Franciszka Gruszkę. Dekanat Mogilany, w tym roku ma patronat wspierający budowę Kościoła w nowo erygowanej Parafii. Na ręce proboszcza składamy ofiarę pieniężną na budowę świątyni w tamtejszej wspólnocie. Życzymy Błogosławieństwa Bożego w dziele budowy Domu Bożego.

2. Do godz. 21.00 trwają Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polski. Oddajmy głos z całą odpowiedzialnością za Ojczyznę. Równocześnie módlmy się, aby Polska zawsze wolna i katolicka mogła szczęśliwie się rozwijać.

3. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo czerwcowe i modlitwa za Ojczyznę i Archidiecezję.

4. Jutro – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00; w Olszowicach: 9.30. Składka na Stolicę Apostolską.
Czwartek – pierwszy czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
Piątek - pierwszy piątek. Spowiedź święta od godz. 16.00; w Olszowicach – o 18.30.
Sobota - pierwsza sobota. Wyjazd do Chorych od godz. 8.30.

5. W przyszłą niedzielę, przy kościele, będzie zbiórka do puszek, dla POWODZIAN.

6. Wkrótce będzie przeprowadzona Akcja „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zbiórka elektronicznego złomu w Sieprawiu odbędzie się 18 lipca, o godz. 9.00. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez Parafię złomu. Sprzęt elektroniczny można będzie składać na parkingu przy Punkcie Informacyjnym.

7. W minionym tygodniu /25 VI/ Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzielił w naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania. Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 77 osób. Bóg zapłać Księżom wikariuszom, rodzicom, świadkom i bierzmowanej młodzieży za bardzo piękne przygotowanie tej uroczystości i modlitewny klimat towarzyszący tej chwili. Bóg zapłać Rodzicom za Dar Ołtarza oraz za dekorację i porządki na zewnątrz.

8. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Górskiej, spod numerów 50 – 65.

9. Rozpoczęły się wakacje. Uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy szczęśliwego, radosnego i zdrowego odpoczynku. Prosimy nie zapomnieć o’[l religijnych praktykach - o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
*Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że wnioski o dopłatę do biletów okresowych komunikacji publicznej dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny będą przyjmowane do 10 lipca 2020 r. z wyjątkiem czwartku w budynku Urzędu Gminy pokój nr 13. Więcej informacji na stronie internetowej Gminy i na tablicy ogłoszeń.
*W dniu 10 VII, około 15.45 przy naszym Sanktuarium zatrzyma się na krótki odpoczynek XXXVII Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Prosimy o pomoc w przyjęci Pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne w środę 1 lipca, o godz. 19.00 na Plebanii.
*Przypominamy, że w kościele nadal obowiązują maseczki.

10. Do wieczności Bóg powołał: śp. +Edwarda Galasa. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.