Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

W okresie wakacji Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:

- codziennie rano - o 6:30
- w środy i soboty wieczorem oraz w I czwartek i I piątek - o 18:00
- W Olszowicach w piątki o 18.00.

Ks. Diakon Krzysztof Kasprzycki zakończył praktykę diakońską w naszej parafii. Dziękujemy Mu za całoroczną posługę w naszej parafii. Skierowany został na praktykę duszpasterską w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie– Prądniku Czerwonym. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa bł. Anieli Salawy w dalszej kapłańskiej służbie i w przygotowaniu do święceń kapłańskich.

Wszystkim organizatorom Parafialnego Festynu, sponsorom, Samorządowi na czele z P. Wójtem, szkołom podstawowym, chórowi, młodym artystom, Ochotniczym Strażom Pożarnym oraz wszystkim uczestnikom Festynu składamy wielkie podziękowania. Dziękujemy również za ofiary złażone przy okazji festynu na nasze Sanktuarium.

Młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych działających przy parafii św. Brata Alberta w Krakowie prezentuje dzisiaj oprawę muzyczną na Mszach św. Po Mszach przed kościołem będzie można złożyć dobrowolne ofiary na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Tomasza, Apostoła

Wtorek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Środa – Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (1863-1922), zakonnicy, jest patronką dzieł misyjnych w Polsce. Pierwszy czwartek – po Mszy św. o 18.00 Nowenna do bł. Anieli Salawy.

Piątek – Pierwszy Piątek - spowiedź od godz. 16:00, w Olszowicach od 17:30.

Sobota - wspomnienie św. Jana z Dukli - żyjącego w XV w. pustelnika, a później franciszkańskiego kapłana, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu: w środy od 16.00 do 17.30 i czwartki od 8.00 do 9.00.

Zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Dębowca, Dukli, Tarnowa 11 lipca (tj. wtorek). Koszt to 100 zł. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy parafianom z ulicy: Myśliwskiej za zebrane ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, tyg. „Niedziela”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz gazetki parafialnej „Archanioł”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Witolda Nowaka, którego pogrzeb odbędzie się w środę o 16.00. Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…