O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

Msze Święte w najbliższym tygodniu będą sprawowane w następującym porządku: codziennie rano o 6.30 oraz w środy, czwartek, piątek i sobotę - o 18:00. W Olszowicach w piątek (wyjątkowo) o 19.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, (1696-1787), biskupa i Doktora Kościoła. Był gorliwym spowiednikiem, misjonarzem i kaznodzieją. To jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów.

Środa - Po Mszy św. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, (1786-1859), kapłana, proboszcza, gorliwego spowiednika, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu we Francji. Pierwszy czwartek – po Mszy św. o 18.00 nowenna do bł. Anieli Salawy.

Piątek - Pierwszy Piątek - spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach o Msza św. o 19.00.

Sobota - Święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W poniedziałek wiatr przewrócił jedno z drzew przy starym kościele, uszkadzając niewielki fragment kościoła przy dzwonnicy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zabezpieczyli i uporządkowali teren wokół starego kościoła. Szczególnie strażakom i firmie P. Michała Maj zajmującej się wycinką drzew i P. Wacławowi Gwóźdź.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego
w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Galicyjskiej od nr 14 do 112.

4 sierpnia 2022 r. (czwartek) odbędzie się przy naszym Sanktuarium zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy punkcie informacyjnym do godziny 13.00. Informacje szczegółowe są na plakatach i ulotkach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz bezpłatny „Poradnik dla Rodziców”. W tygodniku „Niedziela” polecamy m.in. artykuł „Męczennicy powstania”

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Adama Mentel i śp. Teresę Dźwig. Polecajmy Ich dusze miłosierdziu Bożemu.    Dobry Jezu a nasz Panie…