1. Dzisiejsza niedziela – 2 niedziela adwentu – jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
*Przy naszym Sanktuarium – KIERMASZ Bożonarodzeniowy Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, z Konar.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – Katecheza przed chrzcielna, na plebanii, o godz. 18.00.
*Uroczyste udzielenie sakramentu chrztu dzieciom – w przyszłą niedzielę, podczas sumy.
Na katechezę prosimy też tych, którzy przyniosą dzieci do chrztu w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia, czyli w Święto Św. Szczepana.
Środa - wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Czwartek - wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
Piątek - Trzeci piątek – JERYCHO W SIEPRAWIU. Od godz. 15.00 do godz. 21.00 będzie wystawiony do publicznej czci Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do nawiedzenia w tych godzinach naszego Sanktuarium na spotkanie z żywym - prawdziwym Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

3. W sobotę (16 grudnia) – DZIEŃ SPWIEDZI ŚWIĘTEJ W NASZEJ PARAFII.
Spowiedź będzie: do południa, od 8.00 do 12.00, z przerwą o 9.30;
po południu, od 14.30 do 18.00, z przerwą o 16.30;
w Olszowicach, o godz. 18.00.
*Godzina Mszy Świętych, w dzień spowiedzi w sobotę, ulegnie zmianie. Rano będzie Msza Święta o godz. 7.30; wieczorem roraty, o godz. 18.00.

4. W piątek i w sobotę, w tym tygodniu, odbędzie się ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI w sklepach DELIKATESY CENTRUM oraz w sklepie EURO, na rzecz CARITAS PARAFIALNY, dla ubogich.

5. Spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania, w tym tygodniu:
klasy VII – we wtorek;
klasy II gimnazjalne – we czwartek.

6. W zakrystii można nabyć ŚWIECE CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” artykuł o Marii Epstein, która odegrała szczególną rolę w rozwoju polskiego pielęgniarstwa, by później poświęcić swoje życie Bogu.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekorację świąteczne.
*O sprzątanie Domu Bożego, w piątek, wieczór po roratach, prosimy rodziny z ulicy Galicyjskiej, spod numerów: 14 – 88.