1. Radujemy się z całym Kościołem Krakowskim z dwóch nowych biskupów pomocniczych. Ojciec Święty na ten urząd powołał Ks. Prałata Franciszka Ślusarczyka, pochodzącego z Parafii Dobczyce, kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Ks. Profesora, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Janusza Mastalskiego, pochodzącego z Krakowa. Powierzamy modlitwie wiernych nowych biskupów – pasterzy Kościoła.

2. Dzisiejsza niedziela -2 niedziela adwentu – jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
*Przy naszym Sanktuarium – KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY Domu Pomocy Społecznej z Kluzeka 6, w Krakowie.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

3. Poniedziałek – Katecheza przed chrzcielna, na plebanii, o godz. 18.00.
Wtorek - Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.
Środa - Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
Czwartek – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Piątek - wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. W przyszłą niedzielę, na Sumie - uroczyste udzielenie sakramentu chrztu dzieciom.
Trzecia niedziela. Ofiary zbierane podczas Eucharystii są przeznaczona na inwestycje parafialne. W dalszym ciągu prosimy o płynące z serca ofiary na Pomnik stu-lecia odzyskania Niepodległości i czterdziestolecia wyboru na Stolicę Apostolską św. Jana Pawła II Wielkiego. Liczymy na ofiarność na tak chwalebny cel, abyśmy w jak najkrótszym czasie mogli spłacić całość. (Pomnik, cztery Tablice, Plac pod Pomnik i połączenie dwóch kościołów łącznie ze schodami).

5. W najbliższy wtorek, 11 grudnia, na Plebanii, o godz. 18.00 – odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W programie jest: 1) podsumowanie tegorocznych, wymienionych wyżej inwestycji i 2) omówienie najpilniejszych spraw na najbliższy rok. Prosimy o przybycie wszystkich członków Rady.

6. W piątek i w sobotę, w tym tygodniu, odbędzie się ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI w sklepach DELIKATESY CENTRUM oraz w sklepie EURO, na rzecz CARITAS PARAFIALNY, dla ubogich osób i rodzin.

7. W zakrystii można nabyć ŚWIECE CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

8. Bóg zapłać, za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje świąteczne. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Słowiańskiej, spod numerów: 42 – 55.

9. Sanktuarium Matki Bożej w Myślenicach przeżywa Rok Jubileuszowy 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej, której dokonał kardynał Karol Wojtyła 24 sierpnia 1969 roku. ( Verte !).

10. Do wieczności odszedł śp. +Czesław Bujas. WIECZNE ODPCZYWANIE RACZ MU DAĆ, PANIE.