1. Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu.
*Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na jego potrzeby.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory i Modlitwa za Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
Wtorek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
*Msze Święte: 6.30. 17.00; w Olszowicach – 18.00.
*Oprócz tego, o godz. 12.00, w Sanktuarium „Godzina łaski dla całego świata”. *8 grudnia 1947 r. Włoszce Pierinie Gilli objawiła się Matka Boża z następującym przesłaniem: „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”. Zapraszamy na tę godzinę do Sanktuarium.
*Czwarta rocznica nominacji J.E. abpa Marka Jędraszewskiego na Metropolitę Krakowskiego. *8 XII, śluby wieczyste w zakonie OO. Franciszkanów, złoży Dawid Bujas, Pamiętajmy o naszym Biskupie i o naszym Dawidzie w modlitwie.

3. Ograniczenia wynikające z epidemii wymuszają na nas nowe rozwiązania duszpasterskie.
*Dyspenza udzielona przez Metropolitę Krakowskiego, z dnia 17 X 2020 r. odnosi się zarówno do niedzielnego, jak i świątecznego obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej.
*Symbolicznym znakiem łączności wiernych z parafią w czasie Świąt Bożego Narodzenia będą opłatki przyjęte za pośrednictwem służby kościelnej, świece na stół wigilijny, kreda, kadzidło. (Kredę i kadzidło będzie można nabyć u ministrantów po Mszy od przyszłej niedzieli do uroczystości Objawienia Pańskiego)
*Wieczór Wigilii powinien być przeniknięty religijnymi akcentami. Zachęca się poszczególne wspólnoty rodzinne do śpiewu kolęd i wspólnego oglądania transmisji Mszy Świętej w nocy.
*Wizyta duszpasterska, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu zamieszkania, będzie przeniesiona na dogodny czas po ustaniu pandemii.
*Nie będzie organizowania opłatkowych spotkań różnych grup i wspólnot parafialnych.
*Starajmy się okazywać solidarność i pomoc sąsiedzką, która zawsze jest naszą odpowiedzią na Bożą miłość.

4. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są nowe numery prasy katolickiej. W aktualnym numerze NIEDZIELI m.in. wywiad z nowym biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, ks. Robertem Chrząszczem, który wraca do Krakowa z Rio de Janeiro.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje świąteczne. O sprzątanie w sobotę o godz.8.00 prosimy mieszkańców z ul. Długiej spod numerów 66-108.

6. Do wieczności Bóg powołał: śp. +Władysławę Dziura, śp. +Juliannę Sikorę, śp. +Marię Strączyńską, śp. +Józefa Króla, śp. +Stefana Dobosza, śp. +Stefanie Michalik (jej pogrzeb będzie jutro, o godz. 14.00. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.