Wczoraj obchodziliśmy 100 rocznicę śmierci bł. Anieli Salawy. Dziękując Bogu za dar Jej świętego życia polecajmy w naszych modlitwach intencję kanonizacji bł. Anieli.

Dziś 9 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach Jego posługę dla całego Kościoła Powszechnego.

Na Mszach św. P. dr Anna Krogulska – świecka misjonarka, opowie o historii Całunu Turyńskiego.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00, Msza św. o 16.00.

Dzisiaj przy kościele jest prowadzona kwesta organizowana przez Fundację Serce Pełne Nadziei” dla 7-letniej Wiktorii chorej na zespół Downa - na rehabilitację oraz sprzęt ortopedyczny.

Podczas zbiórki na pomoc dla uchodźców z Ukrainy w Środę Popielcową i w zeszłą niedzielę nasza parafia zebrała 37 240 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas naszej archidiecezji. Bóg zapłać. Codziennie modlimy się o pokój w Ukrainie śpiewając Suplikacje.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek - Trzeci piątek – JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Rozpoczęcie –  wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie – wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Piątek - Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00, dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30

Sobota - Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje. Szczególnie na wymianę drzwi w Sanktuarium.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritasu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Królewskiej spod numerów od 2 do 38.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięcznik „Miłujcie się”. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł pt.: Błogosławiona z Sieprawia a w Gościu Niedzielnym: historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy. Jest również „Gość Extra” o św. Ojcu Pio w cenie 10 zł.