1. Dziś: - pierwsza niedziela: adoracja Najświętszego Sakramentu.
- święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, św. Florian jest patronem strażaków i hutników, którym wypraszamy u Boga wiele potrzebnych łask – Bożego Błogosławieństwa w ich trudnej pracy i służbie ku chwale Boga i Ojczyzny.

2. Tydzień temu radowaliśmy się ogłoszeniem świętymi Papieża Jana XXIII i tak bardzo nam bliskiego Jana Pawła II. To nie jest zamknięcie tej niezwykłej historii, lecz nowy rozdział wpatrywania się w przykład ich życia w dążeniu do świętości..

3. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
Wtorek - ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA.
*Po Mszy Świętej wieczornej– spotkanie z rodzicami lektorów i ministrantów.
Czwartek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Imieniny Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, którego poleca się modlitwom wiernych.

4. W niedzielę – procesja Św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00 i ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację Papieża Jana Pawła II.

5. Za tydzień, w Świątnikach Górnych ODPUST ku czci św. Stanisława BM. Uroczysta Suma o godz. 11.30. A o godz. 18.00, w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Bruchnalskiego 5: Koncert dobroczynny dla Szkoły Muzycznej I stopnia. Wstęp: Dobrowolne cegiełki na rzecz Szkoły. Szczegóły na plakatach.

6. Dzisiaj, o godz. 18.00, w Starym Kościele, KONCERT ANGELI SCHOLI z okazji 15-lecia istnienia tego wspaniałego Chóru. Zapraszamy.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

INTENCJE MSZALNE: 5 V – 11 V 2014 r.

Poniedziałek:

1)+Stanisława (fem.) Firek

2)O łaskę zdrowia i opiekę Bożą przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy.

1) +Józefa (fem.) Szczurek.

2) +Elżbieta Matoga 8 r. śm. jej ++ rodzice i ++rodzeństwo..

Wtorek:

6.30:

+Stanisław Suder +Klemens Matoga +Stefania ż.

1) +Józefa (fem.) Szczurek.

2) +Michał Kicek 27 r. śm. +Zbigniew s.

Środa:

6.30:

+Stanisław Wojnarowski +Anna ż., +Stanisław Jania +Bronisława ż., +Stanisław Cierniak –od wnuka i chrześniaka Stanisława.

Czwartek:

6.30:

1) +Wiktoria Kowalczyk w r. śm. +Alojzy m. +Karolina Przęczek.

2) +Stanisław Wielgus.

Piątek:

1) +Stanisław Michalik.

2) +Stanisław Kurek i rodzice: +Stanisław +Anna.

Sobota:

6.30:

+Stefan Baran +Antonina ż. +Marian s.

1) +Józefa (fem.) Szczurek.

2) +Stanisław +Cecylia Czerwień +Wiesław s.

Niedziela:

6.30:

+Agnieszka Suder 17 r. śm.

8.00:

+Józef Mika 30 r. śm. +Julia ż.

9.30:

+Stanisław Matoga –od brata Kazimierza.

11.00:

ZA   PARAFIAN.