1. Uroczystość ROCZNICY POSWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO. Po sumie – wystawienie Najświętszego Sakramentu i „CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY. Kościół wybudowany rękami ludzkimi, konsekrowany, jest znakiem Kościoła budowanego z żywych kamieni, którymi są wierzący w Jezusa Chrystusa.
*Po południu: o godz. 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; o 16.00 – Msza Święta.

2. Dzisiaj Wybory na Parlamentu Rzeczypospolitej Polski. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i idziemy na głosowanie. Przyjmijmy zachętę Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce: „Niech każdy wierny odda głos w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci”.

3. Środa - Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
Czwartek - Godz. 17.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania, klasy II gimnazjum.
Sobota - Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej w salce pod plebanią.
*Trwa AKCJA ZNICZ prowadzona przez Grupę Apostolską na cele apostolskie.

4. W przyszłą niedzielę wypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte do południa – bez zmian (6.30, 8.00, 9.30, 9.30- w Olszowicach, 11.00.
Po południu – Msza Święta będzie o godz. 14.00 –ZBIOROWA ZA ZMARŁYCH i procesja na Cmentarz.. *Na wypominki jednorazowe lub roczne można składać w Kancelarii Parafialnej. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę wypominków: przed Mszą Świętą o ósmej lub przed Mszą Świętą o 9.30.
*Dla uzyskania odpustu ofiarowanego za dusze zmarłych należy być po spowiedzi świętej.
Z sakramentu pokuty można korzystać pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych, na Cmentarzu, Duszpasterska Rada Parafialna, będzie zbierać ofiary na spłacenie cmentarnych inwestycji. Duszpasterska Rada Parafialna chce dać szansę gościom nawiedzającym groby bliskich, by i oni dołączyli się do ofiarodawców tego pięknego dzieła.

6. Dzisiaj zmiana czasu z letniego na zimowy. Msza Święta wieczorna w tygodniu będzie o godz. 17.00; różaniec o 16.30.; w Olszowicach – o 18.00.

7. Spotkanie rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I-ej Komunii św. odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. w kaplicy Matki Bożej.

8. Wolontariusze ŚDM kontynuują akcję kalendarz „TRZECH PAPIEŻY”. Każda rodzina będzie miała okazję porozmawiać o ŚDM i nabyć kalendarz.

*Program ogłoszonej pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Composteli w dniach 8-16 VII 2016 r. jest dostępny w zakrystii i na stronie internetowej. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Romana.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy Rodziny z ulicy Ks. Jana Przytockiego, spod numerów: 62 – 75.

10. Do wieczności odeszli: Liliana Balcerak (dziecko martwo urodzone), +Stanisława Boguszewska, Maria Bujas, +Maria Grabowska (jej pogrzeb dzisiaj o godz. 13.30) i +Stanisław Oramus, którego pogrzeb będzie we wtorek, o godz.14.00.
WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ IM DAĆ, PANIE…

INTENCJE MSZALNE: 26 X – 1 XI 2015 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Tadeusz Kurek –od żony i syna.

17.00:

1) +Maria Pitala –od męża, syna z Lilą.

2) + Eleonora Wielgus +Józef m.

Wtorek:

++ z rodziny Baran: +Antonina +Aniela +Ignacy +Stanisława,

+ks. Jan, +Ludwika +Józef.

17.00:

1) + Stefan Turcza +Brygida ż. –od syna z wnuczkami z Kanady.

2) O zdrowie i Błog. Boże dla całej rodziny – zaprzyczyną Bł. Anieli Salawy.

Środa:

6.30:

1) +Tadeusz Matoga –od żony i syna Zbigniewa z rodziną.

2) O uwolnienie od działania złego ducha i uzdrowienie z nałogu

alkoholowego dla pewnych osób.

17.00:

+Maria Filiciak 12 r. śm. +Stanisław m. +Stanisław s.

Czwartek:

6.30:

1) +Józefa (fem.) Surówka 9 r. śm. ++rodzice ++teściowie.

2) + Stanisław Oprych –od Renaty i Krzysztofa Łazarz z rodziną.

+Tadeusz Pilch.

Piątek:

6.30:

1) +Ryszard Matoga –od rodziny Kyrc.

2) O uzdrowienie córki Ewy z Katowic z choroby oczu – za

przyczyną Bł. Anieli Salawy

+Witold Wielgus.

Sobota:

6.30:

1) ++rodzice: +Julia +Andrzej i +Anna +Mieczysław.

2) +Maria Dziektarz –od córki z rodziną.

1) + Stefan Turcza +Brygida ż. –od pracowników Gimnazjum

w Sieprawiu.

2) + Jan Urbanik 14 r. śm. j ++z rodziny.

Niedziela:

+ Jan Szczurek 3 r. śm.

8.00:

+ Leon Salawa +Stefania ż. +Józef s. +Jan s.

9.30:

+Tadeusz Cygan 15 r. śm. +Franciszka ż. +Tadeusz s. +Maria c.

11.00:

ZA PARAFIAN.

14.00:

Msza Święta ZBIOROWA – za zmarłych.