1. Dziś: - otwarcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji. Uroczyste Obrzędy Otwarcia Bramy Miłosierdzia mają miejsce w wyznaczonych kościołach Jubileuszowych.
W naszej Archidiecezji jest 11 Świątyń Jubileuszowych. Są to: 1) Katedra św. Stanisława i Wacława na Wawelu, 2) Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, 3) Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, 4) Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krakowie, 5) Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile, 6) Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, 7) Bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach, 8) Kościół Parafialny św. Piotra w Wadowicach, 9) Bazylika Najświętszego Serca P.J. – Sanktuarium MB Fatimskiej w Trzebini, 10) Kościół Parafialny Najśw. Serca P.J. w Nowym Targu, 11) Kościół Parafialny Najświętszej Rodziny w Zakopanem.
*Wierni nawiedzając Świątynie Jubileuszowe będą mieć możliwość uzyskania odpustu przez sakrament Pojednania i uczestnictwo we Mszy Świętej oraz refleksje nad miłosierdziem; przez wyznanie wiary i modlitwę w intencji, którą Ojciec Święty nosi w sercu dla dobra Kościoła i całego świata.
*Brama Miłosierdzia w Kościołach Jubileuszowych zostaje otwarta na cały rok, czyli do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20 XI 2016 r.
*Brama Miłosierdzia symbolizuje bramę miłosiernego Serca Boga, ukazaną w otwartym boku Chrystusa na krzyżu. To On jest bramą, która prowadzi do zbawienia.

2. W sobotę (19 XII) – DZIEŃ SPOWIEDZI ADWENTOWEJ. W Roku Świętym sakrament pojednania nabiera szczególnego znaczenia. Spotykamy w nim miłosierną miłość Boga. Niech nas ten sakrament pociągnie swoim pięknem.
*Spowiedź będzie od godz. 8.00 do 12.00 z przerwą od 9.30 – 10.00 i od 14.30 – 18.00 z przerwą od 16.00 do 16.30; w Olszowicach – o godz. 18.00.
*Msza Święta w sobotę: rano – o 7.30; wieczór – o 18.00.

3. Bóg zapłać za zorganizowanie zbiórki żywności w DELIKATESACH CENTRUM i w sklepie EURO dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy Wolontariuszom z Gimnazjum, ich opiekunom, kierowcom za transport i wszystkim Darczyńcom

4. Spotkanie Sekcji Charytatywnej DRP – we środę, o godz. 15.00

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o g. 19.00 (po spowiedzi) prosimy Rodziny z ul. Myśliwskiej, spod numerów:82-96.

6. W poniedziałek po Roratach spotkanie z przedstawicielem biura Orlando dla zapisanych na parafialną pielgrzymkę do Fatimy.

7. We wtorek po Roratach spotkanie formacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. (w kaplicy Matki Bożej).

8. W piątek, trzeci piątek – JERYCHO W SIEPRAWIU. Adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 21.00. Zapraszamy i zachęcamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
* W piątek o godz. 18.00 na plebani odbędzie się spotkanie dla rodziców wolontariuszy ŚDM.

9. W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne dla wszystkich lektorów i ministrantów.

10. W przyszłą niedzielę – trzecia niedziela. Zbiórka ofiar na spłacenie inwestycji cmentarnych.
*Na Mszy Świętej, o godz. 16.00 – obrzęd Błogosławieństwa nowych lektorów Dekanatu Mogilany.

11. Dzisiaj, po południu - w naszym Sanktuarium: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Św.

INTENCJE MSZALNE: 14 XII – 20 XII 2015 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Zofia +Henryk  Strzebak 10 r. śm. +Zbigniew s. +Edward zięć.

17.00:

1) +Stanisław Gawęda 10 r. śm. +Aniela ż. +Kazimierz zięć.

2) +Helena Gwóźdź –od córki Anastazji z rodziną.

Wtorek:

+Tadeusz Nowak.

17.00:

1) +Maria Dziektarz –od rodziny Poznańskich.

2) +Stanisław Baran –od żony.

Środa:

+Roman Kicek.

17.00:

Dziękczynna w 51 ROCZNICĘ ŚLUBU FRANCISZKI i LESZKA RAK, z prośbą o Błog. Boże, dary Ducha Świętego dla Jubilatóa) i ich dzieci z rodzinami.

Czwartek:

1) +Tadeusz Nowak.

2) +Czesława (fem.) Gajer.

+Jan +Wiktoria Bujas.

Piątek:

+Roman Kicek.

17.00:

1) +Tadeusz Matoga –od Marii Weszka z rodziną.

2) W 18 ROCZNICĘ URODZIN WIKTORII – o Opiekę Bożą.

Sobota:

+Tadeusz Dziura 7 r. śm.

17.00:

1) +Jan +Helena +Stanisław +Danuta CHOROBIK.

2) +Maria Balicka +Józef m.

Niedziela:

6.30:

+ Bronisław Norek 18 r. śm. +Jan +Regina rodzice.

8.00:

+ Ferdynand Dobosz 3 r. śm.

9.30:

+Bronisława (fem.) Ślusarczyk +Jan Kaszowski.

11.00:

W intencji dzieci otrzymujących sakrament chrztu świętego.

16.00:

+Władysław +Józefa (fem.) Rozwadowscy.