1. Witamy w naszej Parafii Księdza Wikariusza, Ks. mgr Michała Curzydło. Ks. Michał otrzymał święcenia kapłańskie w maju br. i jest to jego pierwsza Parafia, do której posyła go Biskup Diecezji.
*Dekret z dnia 7 czerwca 2019 r. Nr 1730/2019: /odczytanie Dekretu/.
*Z okazji rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej Parafii, życzymy Księdzu Michałowi obfitych owoców duszpasterskiej pracy i Opieki Bożej za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy.

2. Dziś pierwsza niedziela; po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu.
*Osiemdziesiąta rocznica rozpoczęcia II wojny światowej, na mocy IV rozbioru Polski dokonanego przez Niemcy i Rosję. Modlimy się za ofiary wojen i o pokój w naszej Ojczyźnie i w świecie.

3. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2019/2020.
*Msza Święta na rozpoczęcie Roku dla Szkoły z Sieprawia i z Łyczanki, w tutejszym kościele, o godz. 8.00; dla Szkoły Podstawowej z Olszowic, w Olszowicach, o godz.9.00.

4. Zapraszamy do różnych grup formacyjnych w naszej parafii:
- Ministranci spotkania w piątek po mszy wieczornej (chłopcy z 2 kl. i starsi)
- Schola : próby w 2 i 4 sobotę miesiąca w salce pod plebanią o godz. 10:00
- Grupa Apostolska - spotkania w soboty po mszy wieczornej.

5. W tym tygodniu, chcemy się przygotować do odpustu ku czci Bł. Anieli Salawy, który będziemy przeżywać 9 września, w dniu wspomnienia Błogosławionej Anieli. Sumie odpustowej, o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Janusz Mastalski. Msze Święte do południa będą o godz. 6.30, 8.00 i o 11.00. Kazania na tych Mszach świętych wygłosi Ks. Profesor Lucjan Bielas.

6. Zapraszamy do wspólnego przeżywania TRIDUUM.
I Dzień Triduum: 5 IX (czwartek): 16.00 Spowiedź święta; 18.00 Msza Święta z kazaniem i Nowenną do Bł. Anieli Salawy. ZAWIERZENIE PANU BOGU DZIECI.
II Dzień Triduum: 6 IX (piątek): 16.00 Spowiedź święta; 18.00 Msza Święta z kazaniem; pod Pomnikiem Litania do Bł. Anieli Salawy, Droga Krzyżowa w plenerze; w Starym Kościele uczczenie relikwii. ZAWIERZENIE PANU BOGU MŁODZIEŻY. Po Drodze Krzyżowej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII wraz z rodzicami w Starym Kościele.
III Dzień Triduum: 7 IX (sobota): 16,00 Msza Święta dla Chorych (pół godz. wcześniej możliwość Spowiedzi świętej dla Chorych i osób starszych); po Mszy Świętej Lourdzkie błogosławieństwo Chorych; godz. 18.00 Msza Święta z kazaniem; przekazanie, od Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Pasterskiego Błogosławieństwa 50-letnim Jubilatom życia w sakramencie małżeństwa; Litania do Bł. Anieli Salawy; Apel Maryjny; uczczenie relikwii i ZAWIERZENIE PANU BOGU RODZIN.

7. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę od godz. 8, zapisy w zakrystii.

8. W Niedzieli polecamy niezwykle interesujące artykuły poświęcone wybuchowi II wojny światowej. Wśród autorów- prezydent i premier RP.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w piątek prosimy Rodziny z ulicy Krakowskiej, spod numerów: 112 – 132. Sprzątanie w sobotę o godz. 8:00.

10. Do wieczności Bóg powołał śp. Marię Kwintę Wieczne odpoczywanie…