1. Z radością przyjęliśmy wiadomość, którą ogłosił Papież Franciszek na konsystorzu z udziałem kardynałów, o kanonizacji Bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Kanonizacja odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. w Niedzielę Miłosierdzia. W oczekiwaniu na to wielkie wydarzenie umacniajmy swoją wiarę przez modlitwę i przypomnienie sobie tego co mówił do nas podczas Pielgrzymek do Ojczyzny. Zapewne w domach mamy wiele pamiątek, albumów i książek z przemówieniami Papieża Polaka –Bł. Jana Pawła II.

2. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, zgodnie z poleceniem ks. kard. Stanisława Dziwisza, dzisiaj we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej jest przeprowadzana zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla narodu syryjskiego, w tym również chrześcijanom w Syrii przeżywającej dramat wojny domowej.

3. 12 października odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży do Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się” w Krakowie. Zaproszeni są wszyscy którzy przez 40 lat (rocznica pierwszych rekolekcji formacji apostolskiej wypada w tym roku) prowadzili lub uczestniczyli w rekolekcjach apostolskich. Uroczysta Msza Święta o godz. 10.00.

4. 13 października (w przyszłą niedzielę) w XIII Dzień Papieski przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja obecnie pomaga ponad 2500 uczniom i studentom. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II”. Fundacja została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w roku 2000 jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła
i naszej Ojczyzny..

5. Jutro /poniedziałek/ - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.
*Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie na plebanii Sekcji Charytatywnej Duszpasterskiej Rady parafialnej.
Środa - Święto Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
*O godz. 17.00, na plebanii, spotkanie zelatorów i zelatorek Żywych Róż.
Piątek - po Mszy Świętej wieczornej spotkanie rodziców ministrantów, lektorów i kandydatów.

6. Sprowadziliśmy dla naszej Parafii 100 egzemplarzy najnowszego numeru „Carolus – Błogosławiony Jan Paweł II i Jego Dziedzictwo”. Znajduje się w nim między innymi obszerna relacja z ostatniego pożegnania śp. Ks. Edwarda Wielgusa. Jest do nabycia na stoliku z prasą katolicką. Zechciejmy zachować w swoim domu wspomnienie o jednym z kapłanów rodaków, który już odszedł do wieczności.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o godz. 8.00 prosimy następne Rodziny z Łysej Góry I: Suder, Smyczek, Kurek, Bodzoń, Surówkowie, Baranowie, Bugaj i Pitala.

8. Gmina Siepraw informuje, że w październiku odbierane będą odpady wielkogabarytowe po wcześniejszym zgłoszeniu w Urzędzie Gminy lub RPGK, zgłoszenia przyjmowane będą do 10 X br.

INTENCJE MSZALNE: 7 X – 13 X 2013 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Genowefa Opach –od kuzynki Marysi z rodziną.

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Maria Filiciak 10 r. śm. +Stanisław m. +Stanisław s.

Wtorek:

1) +Stefania Młynarczyk

2) +Józef Bujas +Helena ż.

1) +Anna Ożóg 1 r. śm.

2) +Jan Sarga +Anna siostra.

Środa:

6.30:

1) +Grażyna Widor –od rodziny Chlebdów.

2) +Dariusz Sala –od rodziny z Krzyszkowic.

1) +Stefania Młynarczyk

2) +Katarzyna Nawała.

Czwartek:

6.30:

1) +Grażyna Widor –od sąsiadów z Wrząsowic.

2) +Kanut Dymek +Stefania ż. +Andrzej s.

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Anna Dudek +Wojciech m.

Piątek:

6.30:

1) +Stefania Nowak –od dzieci brata Antoniego.

2) O zdrowie dla Stanisława Wójcika za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

+Stefania Młynarczyk.

Sobota:

6.30:

1) +Stefania Nowak –od rodziny Zięba.

2) +Zofia Salawa 2 r. śm.

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Barbara Tylek -od teściowej.

Niedziela:

6.30:

+Stanisław Strzebak 2 r. śm. +Jan s.

8.00:

+Helena Marek 13 r. śm. +Szczepan m. ++ z ich rodzin.

9.30:

+Stefania Młynarczyk.

11.00:

+Jan Figiel (kowal z Sieprawia zm. 1932 r.) +Julia ż. ++dzieci ++wnuki ++współmałżonkowie oraz o dalsze Błogosławieństwo Boże dla wszystkich żyjących członków ich rodzin.

16.00:

+Czesław Mika 4 r. śm.