Dzisiaj przeżywamy Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.
* Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele misyjne.
* Msze Św. jak zwykle. Na Sumie uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu Świętego.
* O godz. 15:30 nabożeństwo różańcowe.
* W tygodniu nabożeństwa różańcowe są o 17:30. Zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca. Modlitwą różańcową możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i Ojczyzny, dla naszych rodzin, dla dzieła misyjnego w Kościele Powszechnym i dla pokoju światowego.

Trzecia niedziela miesiąca – składka na inwestycje parafialne.

Fundacja Pomoc Polakom z Donbasu wyraża wdzięczność naszej wspólnocie parafialnej za serdeczne przyjęcie w niedzielę, 6 października i dziękuje za datki zebrane podczas kwesty w kwocie 11 673 zł, 28 gr, 5 dolarów, 1 euro i 1 funt angielski – serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Sobota – ostatnia sobota miesiąca, od godz. 17:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła, połączone z nabożeństwem różańcowym.

W przyszłą niedzielę, w godz. od 8:00 do 17:00, w salce pod plebanią będzie przeprowadzana akacja „Cukier” – badanie poziomu cukru w organizmie, mierzenie ciśnienia, a także nauczanie zasad udzielania pierwszej pomocy, zapoznanie się z wnętrzem karetki pogotowia. Akcję „Cukier” przeprowadza Stowarzyszenie Malta – Służba Medyczna. W tym dniu wolontariusze Stowarzyszenia Malty – Służby Medycznej, będą zbierać datki, które zostaną w całości przeznaczone na zakup nowego sprzętu medycznego.

Wypominki roczne bądź jednorazowe w niedzielę można zamawiać w kancelarii parafialnej; w ciągu tygodnia przed lub po Mszy Św. w zakrystii. Do puszki przy ołtarzu można składać ofiary na intencję zbiorową za zmarłych.

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Bałkany. Zapisy do 10.11.2020 r. Szczegóły u ks. Bartłomieja.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę złożoną na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, od godz. 8:00, prosimy parafian z ul. Jabłoniowej, spod numerów od 34 do 50.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli - interesujący artykuł „Dziennikarka Jana Pawła II”.

Do wieczności Bóg powołał śp. Annę Podbiera, śp. Rozalię Marek, śp. Marię Kaczorowską, śp. Tadeusza Rogodę. Dusze zmarłych powierzamy miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.