1. Dziś rozpoczyna się 13 Tydzień Biblijny. Niech ten Tydzień będzie zachętą do czytania Pisma Świętego. Niech w naszych domach zostanie położona Biblia w widocznym miejscu, „w zasięgu ręki” – jak chleb, z którego każdy może ukroić kromkę do spożycia. Poznajmy Historię naszego zbawienia – słowa i czyny Boga objawione na kartach Biblii.

2. Msze Święte – jak zwykle i dodatkowe dwie: o godz. 14.00 i o godz. 18.00. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie własne i bliźnich przestrzegajmy obowiązującego rygoru sanitarnego.

3. Trwa gruntowny remont kościoła w. Marcina. Kosztorys całości prac jest wyceniony na kwotę 167.000 zł. Prace mają być ukończone pod koniec czerwca bieżącego roku. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy dotację w kwocie 45.000 zł. Resztę kwoty musimy pozyskać z własnych środków. Liczymy na ofiarność Parafian. Dzisiejsza składka jest na ten cel. Prosimy również o wpłaty na Konto Parafialne, które znajdziemy w internecie na stronie „Sanktuarium-Siepraw”. Przy wpłacie należy zaznaczyć, że jest to ofiara na cele kultu religijnego”.

4. Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek - Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
/Nie będzie obowiązywać, w tym dniu, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych/.
*Za tydzień w Niedzielę będzie dodatkowa Msza Święta tylko o 14.00

5. Spotkania przed bierzmowaniem i Pierwszą Komunią Świętą.
Sakrament bierzmowania, w naszej Parafii, będzie udzielony 22 maja.
Pierwsza Komunia Święta – 8 i 9 maja.
Spotkanie Kandydatów do bierzmowania będzie w czwartek po Mszy wieczornej.
Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w środę po Mszy wieczornej dla 3A i w sobotę o 17.00 dla 3B i Łyczanki.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze NIEDZIELI polecamy m.in. wspomnienie bp. Antoniego Długosza o zmarłym Krzysztofie Krawczyku.

7. Bóg zapłać, za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego, w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Anieli Salawy, spod numerów: 42 – 71.

8. Do wieczności odeszli śp. +Elżbieta Wierzbicka, śp. +Halina Sikora, śp. +Jan Strzeboński, śp. +Sebastian Pilch, śp. +Janina Machaj (jej pogrzeb w poniedziałek o 14.30).
DOBRY JEZU, A NASZ PANIE, DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE.