Dzisiaj przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Msze Św. – jak zwykle. Po południu: godz. 15:30 Nieszpory z modlitwą za Ojczyznę; 16:00 Msza Św.

W dzisiejszą niedzielę wypada III Światowy Dzień Ubogich. W przyszłą niedzielę będzie składka do skarbon na Ubogich.
*Dzisiaj Duszpasterska Rada Parafialna, podczas każdej Mszy Św. zbiera ofiary na inwestycje parafialne.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży żeńskiej KSM.
Wtorek – wsp. bł. Salomei, zakonnicy.
Środa – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
Czwartek – wsp. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.
Piątek – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej – organistów i schól.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Sumie – obrzęd przyjęcia nowych ministrantów do Służby Ołtarza. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich chłopców od klasy 2 i starszych do przyłączenia się do Liturgicznej Służby Ołtarza. Informacje u opiekuna grupy ks. Bartłomieja.

Przez trzy kolejne tygodnie ulegną zmianie dyżury w kancelarii parafialnej. Kancelaria nie będzie czynna w czwartek rano, a po południu będzie od 15:00 do 16:30.

Codziennie, pół godziny przed Mszą wieczorną trwają modlitwy w intencji Ojczyzny przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, cichą adorację kończy dziesiątek różańca i litania do św. Jana Pawła II

Są nadal wolne miejsca na pielgrzymkę na Bałkany. Zapisy do końca listopada, informacje u ks. Bartłomieja.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00 prosimy Parafian z ul. Granicznej, spod numerów od 42 do 68.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” znajdziemy m.in. artykuł: "Jakie pomaganie ma sens".