Dzisiejsza niedziela jest dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym  VI Światowym Dniem Ubogich. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

Po południu o 15.30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 16.00. Wszystkim, którzy przygotowali kościółek św. Marcina na uroczystość odpustową składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj po Mszach św. odbywa się kwesta na leczenie i rehabilitację Kuby i Klaudii Mistarz z Wierzbanowej.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - Po Mszy św. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej z XIII w., żony Ludwika IV, króla Węgier, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci i modlitwie. Znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich.

Piątek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i godności kobiety.

JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Rozpoczęcie – wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia po Mszy świętej wieczornej.

W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie Grupy Apostolskiej, a w sobotę dzieci na scholę i Małego Apostoła o godz. 10:00 w salce na plebani.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie Roku Liturgicznego. Trzecia niedziela miesiąca – składka z Mszy św. na inwestycje, m. in. dokończenie wymiany oświetlenia i poprawy ogrzewania oraz na wymianę drzwi w kościele.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Wiśnicz.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, i innych. W „Niedzieli” polecamy artykuł „”. Zachęcamy do nabycia nowej gazetki parafialnej „Archanioł”. Cena 1 zł.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Stryszowskiego. Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…