1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: godz. 14.00 – pogrzeb śp. Jana Matogi (brata między innymi O. Stefana – dominikanina); o godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Na każdej Mszy Świętej DRP zbiera ofiary na modernizację ogrzewania kościoła.

2. Poniedziałek – spowiedź w Mogilanach.
Wtorek - spowiedź w Świątnikach Górnych.
Środa - spowiedź w Rzeszotarach.
Czwartek - Wizyta u Chorych. Pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną chorych, których nie nawiedzamy w pierwsze soboty. Zapisy wizyty u chorych prosimy dokonywać w Zakrystii.

3. W sobotę rano, o godz. 6.30, ostatnie RORATY. Mszy Świętej w sobotę wieczorem – nie będzie.
W porze wieczornej wspólnoty rodzinne zgromadzą się przy rodzinnym stole na Wieczerzy Wigilijnej Bożego Narodzenia. Zadbajmy o religijny charakter tej tradycyjnej Wieczerzy, łamiąc się opłatkiem i składając sobie wzajemne życzenia Świąteczne. Przed posiłkiem należy odmówić wspólna modlitwę, odczytać fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem. W Wigilię zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie podaje się alkoholu pod żadną postacią.
*O północy – PASTERKA. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia nie narodzonych – SOS.

4. W Niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w Sieprawiu i w Olszowicach – będą jak zwykle.
*W to Boże Narodzenie przypada 100 rocznica śmierci św. Brata Alberta. Od Bożego Narodzenia rozpoczyna się Rok św. Brata Alberta. Będzie on trwał do 25 grudnia 2017 roku.

5. W zakrystii są jeszcze ŚWIECE CARITAS na stół wigilijny.

6. W Stary Kościele, po Mszach Świętych można obejrzeć Wystawę Szopek.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje świąteczne. O sprzątanie Domu Bożego w piątek wieczorem prosimy Rodziny z ulicy Anieli Salawy, spod numerów: 44 – 82.

8. Wizyta Duszpasterska rozpocznie się od wtorku 27 XII. W tym dniu Wizyta będzie w Łyczance na ul. Górskiej, oraz w Olszowicach, ul. Biała Droga, Do Dworu, Kulerzówka, Wspólna, Potokowa, Kopań. Plan całości wizyty duszpasterskiej wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.

9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach-Zarabie, ul. Zdrojowa 18 oferuje naukę w rocznej szkole policealnej w zawodzie Opiekun Medyczny oraz Terapeuta Zajęciowy. Kształcenie jest bezpłatne, wymagane jest ukończenie szkoły średniej bez matury. Szkoła oferuje również kurs dla kandydatów na księgowego. Kształcenie w w/w zawodach rozpoczyna się od stycznia 2017 roku.

10. Do wieczności odeszli: śp. +Kazimierz Wielgus, śp. +Joanna Wierzbicka, oraz śp. Jan Matoga, którego pogrzeb dzisiaj. WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ IM DAĆ, PANIE.