1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Jutro /poniedziałek/ - kończy się okres Adwentu. Roraty będą rano, o godz. 6.30. Mszy Świętej wieczornej nie będzie.
*Po wzejściu pierwszej gwiazdy na niebie, przeżywając wieczór wigilijny Bożego Narodzenia, zasiądziemy przy stołach rodzinnych. Uroczystą Wieczerzą Wigilijną rozpoczniemy radosne świętowanie Tajemnicy Bożego Narodzenia – przyjścia na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa – Zbawiciela świata.
*Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólny śpiew kolęd).
Zaleca się tradycyjne potrawy wigilijne z zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachowajmy abstynencję od alkoholu.

3. Pasterka będzie w kościele w Olszowicach – o godz. 22.00, oraz w tutejszym Sanktuarium – o północy.
*Składka z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia Poczętego – SOS.

4. We wtorek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte – jak w niedzielę.

5. We środę - Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze Święte – jak w niedzielę. Na Sumie w świętego Szczepana będzie uroczysty chrzest dzieci. Składka ze św. Szczepana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
*Czwartek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.
*Piątek - święto świętych młodzianków, męczenników.
*Sobota - św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika.
*Niedziela /za tydzień/ w oktawie Narodzenia Pańskiego, święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za zaangażowanie bardzo wielu Parafian w przygotowanie uroczystego obchodu Bożego Narodzenia. Dziękujemy za piękne choinki, które ofiarowali: Barbara Wielgus z ul. Św. Michała Archanioła (3 choinki), Maria Zakrzewska z ul. Górskiej (1 choinka), Krzysztof Kowalczyk z ul. Górskiej (2 choinki). Choinki przywieźli i ustawili: Kryspin Zając, Marek Molus, Leszek Molus, Andrzej Proszkowiec, Jan Wielgus. Dziękujemy młodzieży z Grupy Apostolskiej za wykonanie szopki; pani Janinie za obrusy na Ołtarze. Dziękujemy za wszelką pomoc, a zwłaszcza wolontariuszom, za pomoc najuboższym we wspólnej akcji z Sekcją Charytatywną.
Niech czas Wigilijnej Wieczerzy przeżywany wspólnie, przy rodzinnym stole, będzie pełen miłości i zgody. Szczęść Boże.