1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory z modlitwą za Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.
*Dzisiaj składamy ofiary na gruntowny remont zabytkowego kościółka św. Marcina.
Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Kościoła.

2. Roraty – do środy, o godz. 17.00.

3. We czwartek, 24 grudnia, roraty będą o godz. 6.30, rano. Nie będzie Mszy Świętej wieczorem.
*Wieczorem zgromadźmy się przy rodzinnym stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zachowajmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa (np. z Ewangelii św. Łukasza, rozdział 2), wspólny śpiew kolęd.
*Nie wszyscy będziemy mogli wziąć udział w tradycyjnej Pasterce, z powodu pandemii, dlatego zaplanujmy - rodzinne - wspólne oglądanie Mszy Świętej w nocy, transmitowanej z Watykanu lub innych miejsc.
*W naszym Sanktuarium Pasterka będzie o północy, a w kościele w Olszowicach, o godz. 22.00.
*Ofiary z Pasterki są przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, m.in. na domy samotnych matek.
*Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia będą jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00). Dla umożliwienia udziału we Mszy Świętej jak największej ilości wiernych, w Boże Narodzenie, Drugi dzień Świąt, Nowy Rok i Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 I) będzie dodatkowa Msza Święta, o godz. 18.00.
*Boże Narodzenie, to miłość Boga, przychodzącego do nas w Dzieciątku Jezus.
Okażmy sobie solidarność i pomoc sąsiedzką. Niech to będzie nasza odpowiedź na Bożą miłość.

4. Zachęcamy – do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Dyżury w konfesjonałach są codziennie przed każdą Mszą Świętą – rano i wieczór; w razie konieczności również po Mszy Świętej. Nie zwlekajmy ze spowiedzią świętą na później. Późniejszy czas zostawmy tym, którzy - być może z ważnych powodów - nie będą mogli skorzystać z tego sakramentu wcześniej.

5. Bóg zapłać za ofiarowane choinki do kościoła w Sieprawiu rodzinom Pierzchałów z ul. Myśliwskiej i rodzinie Chorobików z ul. Polnej oraz w Olszowicach rodzinie Sikorów z ul. Kopań.
Bóg zapłać Sekcji Charytatywnej Duszpasterskiej Rady Parafialnej i młodzieży, za pomoc w okazaniu potrzebującym, naszej chrześcijańskiej solidarności.

6. W sobotę – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte będą – jak w zwykłą niedzielę i dodatkowo o 18.00.
W niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego we środę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Długiej, spod numerów: 131 – 176.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć ze stolików, przy wyjściu z kościoła. W Małym Gościu dodatek z szopką.

9. Przy wyjściach z kościoła, ministranci rozprowadzają kadzidełka i kredę.

10. Do wieczności Bóg powołał śp. Stanisława Króla. Dobry Jezu a nasz Panie…