Gościmy dzisiaj siostry Katarzynki z Mazur z pod Kętrzyna. Podzielą się z nami świadectwem o swojej pracy w Ośrodku Terapii Uzależnień dla dziewcząt w Siemkach. Będzie można wspomóc ich dzieło. Przy naszym Sanktuarium Schola Emmanuel prowadzi kiermasz stroików oraz ozdób na Święta Bożego Narodzenia.

Dziś III niedziela miesiąca, składka z Mszy św. na inwestycje w naszym kościele.

Kalendarz liturgiczny:

Roraty – do czwartku, o godz. 18.00. O 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi będzie w tym tygodniu do czwartku - pół godziny przed każdą Mszą św.

Piątek - 24 grudnia, roraty będą o godz. 6.30. Nie będzie Mszy Świętej wieczorem.

Wieczorem, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

W naszym Sanktuarium Pasterka będzie o północy, a w kościele w Olszowicach o godz. 22.00. Ofiary z Pasterki są przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, m.in. na domy samotnych matek.

Sobota - Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przy naszym sanktuarium w zapraszamy na spotkanie przy „Żywej Szopce”. Od pierwszej Mszy św. do godzin wieczornych.

Niedziela – w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. według stałego porządku.  Składka z Mszy św. przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda odbędzie się wyjątkowo w innej formie. Według wyznaczonego planu kolędy z poszczególnych ulic, zaprosimy rodziny lub przedstawicieli rodzin na Mszę św. w tym dniu o godz. 18.00 i specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem kolędowym. Plan przedstawimy w Boże Narodzenie.

Jeśli będą chętni na odwiedziny w domu, np. na poświęcenie nowego domu, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego we czwartek o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Krakowskiej, spod numerów: od 1 do 38.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa a Niedzieli polecamy m.in. artykuł.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Annę Szewczyk, śp. Janinę Dyrda, śp. Jadwigę Wielgus oraz śp. Stanisława Sołtysa, którego pogrzeb odbędzie się we środę o 14.30. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …