1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni w tej intencji. Prośmy Boga o powołania do kapłaństwa lub życia zakonnego z naszej Parafii.
*Po południu: godz. 15.30 – Nabożeństwo majowe do Najświętszej Maryi Panny.
O godz. 16.00 – Msza Święta. Majówka przy kapliczce w Łyczance – w niedzielę
o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 19.00. W Olszowicach - w niedzielę przed Mszą Świętą o 9.30, a w tygodniu o godz. 19.00.
*Z racji pierwszej niedzieli – po każdej Mszy Świętej jest Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
*O godz. 9.00 w Katedrze na Wawelu – święcenia diakonów. Wśród kandydatów do diakonatu jeden jest z parafii Świątniki Górne.
Świecenia kapłańskie będą w sobotę 27 maja. Wśród kandydatów do kapłaństwa święcenia otrzyma diakon z parafii Krzyszkowice. Wspierajmy diakonów i nowych kapłanów modlitwą.

3. W sobotę, przy kapliczce św. Huberta przy Domku Myśliwskim na ul. Myśliwskiej -majówka, na którą zapraszają myśliwi. Po majówce myśliwski poczęstunek.

4. Za tydzień w naszej Parafii – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do Pierwszej Komunii przystąpi 67 dzieci. Msza Święta z I Komunią Świętą będzie o godz. 9.30. Suma w przyszłą niedzielę z tej racji zostaje przesunięta na godz. 11.30, Msza w Olszowicach będzie o 8.00.
*Do spowiedzi dzieci komunijne z rodzinami przystąpią w sobotę, o godz. 10.00.

5. W procesji na Skałkę, w przyszłą niedzielę, weźmie udział również nasza Parafia. Franciszkański Zakon poniesie Figurkę Bł. Anieli Salawy z relikwiami. Chętni do niesienia relikwii proszeni są o zgłoszenie się do przełożonej Trzeciego Zakonu – s. Anny Pietrzyk.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Rodziców dzieci Komunijnych. Porządki wokół kościoła i plebanii będą robione we wtorek i środę po Mszy Świętej wieczornej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” artykuł o człowieku, o którym powiedziano: „Gdyby nie jego bohaterstwo, nie byłoby Prymasa Tysiąclecia i papieża Jana Pawła II”.

8. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wnioski o przyznanie płatności na rok 2017 z wymaganymi załącznikami należy składać do 15 maja 2017 r. Nie jest planowane wydłużenie terminu składania wniosków.
W dniach 8 do 13 maja wnioski można składać w godzinach 6.00 – 20.00.
Natomiast 15 maja w godzinach 6.00 do 22.00.

9. Do wieczności odeszli: śp. Józefa Cygan, śp. Józefa Panuś, śp. Jan Bętkowski, śp. Janina Cygan. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.