Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Szczególnie polecajmy naszym modlitwom diakona Dominika. O godz.12.00 przed naszym sanktuarium będzie się odbywała "Ewangelizacja na placach" prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

Codziennie w tygodniu przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś III niedziela miesiąca, składka z Mszy św. na inwestycje. Szczególnie na ocieplenie stropu kościoła.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika z X w. Był biskupem Pragi, misjonarzem wśród Prusów. Jest patronem Gniezna i Polski.

Środa – O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Święto św. Marka Ewangelisty (I/II w.), bliskiego współpracownika św. Pawła.

Sobota – O 17.30 nowenna do św., Michała Archanioła

***

Wszystkich wyjeżdzających na parafialną pielgrzymkę szlakiem piastowym od 3 do 5 maja prosimy o wpłatę pozostałej kwoty, czyli 400 zł.

W naszej parafii z inicjatywy grupy wiernych powstało Koło Przyjaciół Radia Maryja, którego celem jest m. in. wspieranie modlitwą i ofiarami katolickich mediów. Chętni, którzy chcą wesprzeć tę inicjatywę mogą składać ofiary do skarbon przeznaczonych na ten cel w kaplicy Matki Bożej i na regale z prasą.

Ks. Zbigniew Lenart misjonarz z Kazachstanu dziękuje za ofiary na misje złożone w czasie kwesty w zeszłą niedzielę. Zebrane zostało 11 945 zł i 5 euro. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z ulic: Urocza, Dobra, Na Wzgórzu i Zachodnia za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy cykl wypowiedzi na temat wiary.

Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Sargę. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…