Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Gościmy ks. dr Wojciecha Iwanickiego z Lublina, który będzie głosił Słowo Boże. O 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 16.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną. Msza św. w Olszowicach o 12.00.

Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych codziennie o 6.30 i o 18.00. Uczniowie będą uczestniczyć w swoich spotkaniach zgodnie z programem, przychodząc ze szkół. Program Rekolekcji jest w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce” Archanioł”.

W poniedziałek o 16.00 Msza dla chorych i sakrament chorych. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. Prosimy o pomoc osobom starszym i chorym w dotarciu do kościoła.

W poniedziałek i środę o 20.00 nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkół średnich, studiującej i pracującej.

Wtorek to dzień Sakramentu Pokuty. Spowiedź od 8.00 do 12.00 oraz od 14.30 do 18.00.  Zachęcamy do spowiedzi, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania i ich świadków oraz rodziny. Prosimy, jeśli to możliwe nie odkładać spowiedzi na później. Komunia św. będzie udzielana co 20 min.

W środę o 16.00 Msza w Olszowicach. Odwiedziny chorych we wtorek od 9.00. Chorych, u których w tym miesiącu ksiądz jeszcze nie był, prosimy zgłaszać w zakrystii.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – składka z Mszy św. na inwestycje. M. in. remont salki nad zakrystią w Olszowicach. Codziennie, w Sanktuarium w tygodniu (w dni powszednie oprócz piątku) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wtorek – 102 rocznica śmierci bł. Anieli Salawy.  17.30 nowenna do bł. Anieli

Czwartek – Po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

Piątek – Jerycho w Sieprawiu. Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w kaplicy Matki Bożej. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30. Dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30. Po wieczornej Mszy spotkanie dla Grupy Apostolskiej.

W najbliższy piątek 15 marca o godzinie 18:30 będziemy gościć w naszej parafii pana Janusza Saługę z Zespołem z Chrzanowa, którzy poprowadzą „Drogę Krzyżową wyśpiewaną poezją”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W przyszłą niedzielę Komitet Społeczny „Serce Pełne nadziei”, za zgodą Kurii Metropolitalnej w Krakowie przeprowadzi kwestę przy naszym kościele na leczenie 8-letniej Wiktorii z Zespołem Downa, Zbierają na długotrwałe leczenie, kosztowne turnusy rehabilitacyjne oraz potrzebny sprzęt ortopedyczny.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritasu. W przyszłą niedzielę na Gorzkich żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.

Dziękujemy parafianom z ulicy Jana Pawła II za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli polecamy artykuł pt. „Katolicy spod znaku Piłata”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Rozalię Kaczorowską. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…