1. Dzisiaj na Mszy Świętej, o godz. 9.30 – ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, którą przeżywamy razem z dziećmi z klas IV.
*Suma z uroczystym udzieleniem sakramentu chrztu świętego, o godz. 11.00.
*Po południu: 15.30 – Nabożeństwo majowe; 16.00 – Msza Święta
*O godz. 17.15, dzisiaj, przy Domku Myśliwskim, na ul. Myśliwskiej, majówka z odśpiewaniem Litanii do Najświętszej Maryi Panny.
*Ofiary z dzisiejszej Eucharystii są przeznaczone na inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

2. Nabożeństwo majowe, w tygodniu, w Sanktuarium naszym, w obecności wystawionego Najświętszego Sakramentu, jest codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy do udziału w tym Maryjnym Nabożeństwie. Niech to będzie nasze wynagrodzenie za wszelkie formy bluźnierstw i profanacji znaków i symboli naszej wiary.*Nabożeństwo majowe w Olszowicach, o godz. 19.00; przy kapliczce w Łyczance, o godz. 19.00, w niedziele – o godz. 15.00.
W piątek wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
W sobotę (ostatnia sobota miesiąca) o godz. 17.00, comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

3. W przyszłą niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Urząd Gminy informuje o możliwości dowozu osób niepełnosprawnych, chcących wziąć udział w wyborach. Osoby zamierzające skorzystać z takiej formy pomocy, proszone są o kierowanie zgłoszeń do sekretariatu Urzędu Gminy.
Urząd Gminy przypomina, że w Sieprawiu został utworzony trzeci lokal obwodowej komisji wyborczej. Szczegóły na stronie internetowej gminy oraz tablicach ogłoszeń.

4. 23 maja (czwartek), o godz. 19.00 – spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch. Należy przynieść drugą ratę wpłaty.

5. 25 maja (sobota) odbędzie się VI Bieg Sieprawska Piątka. Tego dnia w godzinach 12,00 do 14.00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w Sieprawiu na ulicach: św. Marcina, Ks. Jana Przytockiego, Jana Pawła II, Na Grobli, Słowiańska, Anieli Salawy. Ośrodek Kultury i Sportu dziękuje za wyrozumiałość i zaprasza do udziału w wydarzeniu.

6. W dniu 30 maja (czwartek), od godz. 14.00, w Ośrodku Zdrowia w Sieprawiu, odbędzie się badanie dopplerowskie tętnic szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, Echo serca, USG nerek, płuc, stawów i piersi. Opłata – 55 zł. Bliższe informacje – w Przychodni Zdrowia.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dzisiaj można nabyć okolicznościowy numer pt. CHRYSTUS i TY (ChiT). Numer poświęcony Pierwszej Pielgrzymce Ojca Świętego do Ojczyzny oraz są wspomniane w nim niektóre polskie cuda eucharystyczne. W dzisiejszej Niedzieli polecamy wypowiedzi na temat dokonanych profanacji w Polsce.

8. Bóg zapłać Rodzicom dzieci z rocznicy Komunii Świętej za sprzątanie kościoła i wykoszenie trawników wokół kościoła i plebanii. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ul. Uroczej oraz z ul. Dobrej spod numerów: 12 – 39.

9. Do wieczności Bóg powołał śp. +Ryszarda Marszałka oraz śp. +Wacława Dobosza – jego pogrzeb, jutro, o godz. 15.30. Zmarł również Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stróży Ks. Kanonik Wiesław Hajto. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.