1. Dzisiaj w naszej Parafii uroczystość Rocznicy Komunii Świętej. Msza Święta w intencji dzieci z rocznicy o godz. 9.30.
*O godz. 15.30 – Nabożeństwo Majowe; 16.00 – Msza Święta.
*Po południu do naszego Sanktuarium, do relikwii bł. Anieli Salawy przybędzie Pielgrzymka z Wolbromia.
*O godz. 15.00 PIKNIK RODZINNY W OLSZOWICACH.

2. Podczas Mszy Świętych w dzisiejszą niedziele są zbierane ofiary na INWESTYCJE PARAFIALNE. /prace na cmentarzu/. Bóg zapłać za składane ofiary.

3. W przyszłą niedzielę – 25 maja – o godz. 14.30, w Starym Kościele, w Sieprawiu, odbędzie się KONCERT ku czci Św. JANA PAWŁA II, w wykonaniu Chóru dziecięcego Szkoły Podstawowej w Sieprawiu i Szkolnego zespołu instrumentalnego, /uczestników warsztatów muzycznych „Gramy razem” organizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ‘Talent’/ .
*Przy naszym Sanktuarium /za tydzień/ KWESTA Duszpasterskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym Kraków- Centrum C 7.
*Za dwa tygodnie, 1 czerwca, będzie Kwesta na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

4. Za tydzień /25 maja/ WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.
Urząd Gminy Siepraw informuje o możliwości dowozu osób niepełnosprawnych chcących wziąć udział w wyborach. Osoby zamierzające skorzystać z takiej formy pomocy, proszone są o kierowanie zgłoszeń do sekretariatu Urzędu Gminy (telefonicznie lub osobiście).
Ponadto Urząd Gminy informuje, że lokal wyborczy Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 1 (poprzednie miejsce – parter na hali sportowej) będzie miał siedzibę w Domu Kultury i Biblioteki w Sieprawiu. Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Siepraw.

*Idąc do głosowania, oddajmy głos na tych naszych przedstawicieli, którzy kierując się zdrowym rozsądkiem będą bronić prawa naturalnego. Obowiązkiem katolika jest wybieranie ludzi, którzy gwarantują obronę godności człowieka i życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Pomocą może okazać się strona internetowa: „Katolicki Latarnik Wyborczy”: www.latarnik.info. Św. Jan Paweł II przestrzegał Europę przed odrzuceniem wartości chrześcijańskich. Są one podstawą życia społecznego w Europie i kultury europejskiej.

5. Bóg zapłać rodzicom z rocznicy Komunii Świętej za wyplewienie kwiatów, zrobienie porządku w kościele, za dekorację kwiatami. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ul. Św. Michała Archanioła: 4, 10, 11, 13, 19, 25, 30, 39, 41, 45, 57, 72.

6. Księżom wikariuszom: Ks. Wojciechowi i Ks. Romanowi oraz panu katechecie i rodzicom dziękujemy za przygotowanie uroczystości Rocznicy Komunii Świętej. Równocześnie prosimy rodziców o dalszą troskę o religijne wychowanie dzieci, w czym starają się im pomóc kapłani i katecheci. Rodziców dzieci i młodzież polecamy szczególnej Opiece Matki Bożej.

7. Zapraszamy na promocję audiobooka "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny Kowalskiej czytanego przez znakomitych aktorów: Annę Dymną i Krzysztofa Globisza. Spotkanie odbędzie się w auli Akademii Ignatianum (ul. Kopernika 26) w czwartek 22 maja o godzinie 18.00. Wezmą w nim udział również: o. Marek Wójtowicz SJ, Anna Łoś z Radia Kraków i Wydawnictwo Misericordia Zgr. Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa.

INTENCJE MSZALNE: 19 V – 25 V 2014 r.

Poniedziałek:

1) Podziękowanie za ocalenie życia, prośba o powrót do zdrowia i o

Opiekę Bożą dla całej Rodziny.

2) +Józefa (fem.) Szczurek.

1) Dziękczynna w 90 urodziny Janiny Wielgus, z prośbą o dalszą

Opiekę Bożą za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy.

2) +Stanisław Bętkowski +Helena ż. +Piotr Dudek +Bronisława

Stachura +Maria i +Albert Buczek.

Wtorek:

6.30:

1) +Eleonora Piech w r. śm. +Piotr m. +Maria c. +Tadeusz s.

2) +Stanisław Matoga 2 r. śm.

18.00:

1) +Józefa (fem.) Szczurek.

2) +Zbigniew Strzebak +Maria +Stanisław Cygan.

Środa:

1) ZA PARAFIAN.

2) +Józef Rokita 7 r. śm.

Czwartek:

6.30:

1) +Józef Bujas 7 r. śm. +Krystyna ż.

2) Dziękczynna z prośbą o dalsze Błog. Boże i potrzebne łaski dla

Adasia.

Piątek:

6.30:

1) +Józef Tylek 28 r. śm.

2) +Józef Sikora.

Sobota:

6.30:

1) +Genowefa Kopta w 17 r. śm.

2) +Józef Bujas w 7 r. śm. +Krystyna ż.

1) +Stefania Orzechowska.

2) +Feliks Kwinta 4 r. śm.

Niedziela:

8.00:

+Wojciech Matoga 18 r. śm.

9.30:

+Łukasz Bujas w r. śm.

11.00:

40 ROCZNICA ŚLUBU KRYSTYNY i ZBIGNIEWA DRABIK –dziękczynno -  błagalna.

16.00:

+Wojciech Dziura +Józefa (fem.) ż. +Mieczysław Ślęczka.