Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca i drugi dzień 40-godzinnego Nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji będzie po każdej Mszy św. a po Sumie o 11.00 - do godz. 16.00 zakończona nieszporami o 15.30.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy (III w.). Jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny na Sycylii.

Wtorek - wspomnienie św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników japońskich z XVI wieku.

Środa - O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Sobota - wspomnienie św. Scholastyki (VI w.), siostry św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

Kancelaria Parafialna w najbliższym tygodniu będzie czynna wyjątkowo tylko w czwartek 8.02.2024 r. w godz. 16.00 – 17.15

Na stoliku przy głównym wyjściu i w zakrystii jest do odebrania „Akt poświecenia się Niepokalanemu Sercu Maryi” dla tych, którzy uczestniczą w rekolekcjach „Oddanie 33”. Akt oddania będzie można złożyć na dodatkowej Mszy św. w sobotę 17 lutego o godz. 20.00.

W najbliższą niedzielę 11 lutego w naszej parafii będziemy gościć wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Będą oni rozprowadzać piernikowe serca. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

Dziękujemy panom, którzy rozebrali szopkę przy kościele i choinkę przed plebanią.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Pogodna, Wrzosowa i Brzeg.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Denko, śp. Władysława Figla i śp. Wandę Czerwień. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…