1. Pierwsza niedziela: adoracja Najświętszego Sakramentu.
*Przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
*Po południu: 15.30 – Nabożeństwo majowe do NMP; 16.00 – Msza Święta.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tak zwane „DNI KRZYŻOWE”.
W poniedziałek, o 17.30 pójdziemy do kościółka św. Marcina i tam będzie Msza Święta; we wtorek będziemy się modlić pod krzyżem misyjnym (Msza Święta będzie w sanktuarium, w środę, również o godz. 17.30 pójdziemy w procesji do Starego Kościoła i tam będzie Msz Święta. Weźmy udział w tych modlitwach, aby Bóg oddalił klęski żywiołowe i ustał głód na świecie.

3. Wtorek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

4. W przyszłą niedzielę, w naszej Parafii, będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość będzie podczas Mszy Świętej o godz. 9.30. Do Komunii Świętej przystąpi 96 dzieci. Suma w dzień Pierwszej Komunii Świętej będzie o godz. 11.30 (czyli o pół godziny później). Msza Święta w Olszowicach będzie o 8.00.
We wtorek, o godz. 16.00 sprzątanie wokół i w pobliżu kościoła.
We czwartek – próba generalna dzieci Komunijnych o godz. 18.00.
W sobotę - spowiedź święta dzieci przystępujących do Pierwszej komunii Świętej, o godz. 9.00.

5. Rocznica Pierwszej komunii Świętej, dzieci z klas IV, będzie 20 maja (za dwa tygodnie) o godz. 9.30.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – klasy III gimnazjalne, we wtorek.

7. Suma odpustowa w Świątnikach Górnych, ku czci św. Stanisława BM, w niedzielę, o godz. 11.30.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł "Szanuj zdrowie, nie truj", a w nim wyjaśnienie, dlaczego właśnie latem powinniśmy pomyśleć o czystym powietrzu w zimie.

10. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wakacyjnych Grup Apostolskich. Program rekolekcji w gablotach parafialnych oraz na grupyapostolskie.pl, w zakładce Nasza Działalność.

11. Do wieczności odeszli: śp. Raczek Stanisław i śp. Genowefa Bochenek.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie...