1. Dzisiaj trzeci dzień CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. Przebłagalna za grzechy ADORACJA Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy Świętej o godz. 8.00 do Mszy Świętej o godz. 9.30 i po Sumie do Mszy Świętej o godz. 16.00. O godz. 15.30 – Nieszpory przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i Modlitwa za Ojczyznę i za naszą Archidiecezję.
*W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca).

2. 26 lutego rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Znakiem duchowego wejście w czas postu i pokuty jest posypanie głowy popiołem.
*Msze Święte w Środę Popielcową będą o godz. 6.30 i o 17.00 oraz w Olszowicach o godz. 18.00. Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd posypania głowy popiołem.
*Składka w Środę Popielcową jest przeznaczona na cele charytatywne.
*Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni Modlitw o Ducha Pokuty, oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
• W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami po wieczornej Mszy Świętej.

3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach i w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
*Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele, o godz. 15.00.
*Droga Krzyżowa – w piątki: dzieci – 16.00; młodzież – 20.00, wspólna - po Mszy Świętej o godz. 17.00; oraz w Olszowicach o godz. 18.00.

4. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać w dniach Od 22 – 25 marca.
*Nauki Rekolekcyjne będą głosić Księża, z którymi przeżywaliśmy Misje Święte: Ks. Stanisław Bożętka i Ks. Antoni Obrzut ze Zgromadzenia Księży Michalitów.
*Na zakończenie Rekolekcji (25 marca, o godz. 18.00), Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
*Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia Rekolekcji i Wielkiego Postu. Prośbę o modlitwę w tej intencji prosimy też przekazać Chorym w naszych domach i rodzinach.

5. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Olszowicach informuje, że od dnia 24 lutego do dnia 27 marca br. przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej. Natomiast w dniach od 24 lutego do 20 marca br. przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze „Niedzieli” polecamy m.in. wywiad z biskupem z Rio de Janeiro, pochodzącym z Dziekanowic.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Myśliwskiej, spod numerów 68 – 85.