Dziś druga niedziela 40-godzinnego Nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji będzie po Mszy Świętej o 8.00 do 9.30 i po Sumie o 11.00 do godz. 16.00. O 15.30 Nieszpory. W Olszowicach Msza św. o 9.30.
Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu.
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Szczególnie na wymianę blachy w rynnach.
Wszystkich, którzy pracowali przy wykonaniu szopki i dekoracji świątecznych oraz ich rozbiórce, zapraszamy dzisiaj na spotkanie o godz. 17.00 na plebanii.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła w Rzymie.
Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

Środa - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. (ok. 69-155r.) uczeń Świętego Jana Apostoła, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.
Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek – po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.

Piątek – O 18.00 Msza św. w Olszowicach.

Sobota – o godz. 10.00, w kościele w Mogilanach, błogosławieństwo nowych lektorów z naszego dekanatu, wśród nich z naszej parafii.
O 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy: Granicznej od nr 4 do 34.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, nowy numer „Małego Gościa” „Niedzieli” i inne czasopisma.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu zaprasza do zapisu na naukę gry na instrumentach: dętych blaszanych, dętych drewnianych, gitarze klasycznej, gitarze akustycznej, heligonce. Szczegółowe informacje w arkuszach zapisu udostępnianych na facebooku Ośrodka Kultury.