1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Dzisiaj, po Sumie – Procesja Eucharystyczna.
Po południu: 15.30 Nabożeństwo Majowe; 16.00 – Msza Święta.
Procesja Eucharystyczna od poniedziałku do czwartku, po Mszy Świętej o godz. 18.00.

2. Wtorek - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Zakończenie nabożeństw majowych.
Środa - wsp. św. Justyna, męczennika.
Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
Czwartek – I czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Błogosławienie wianków i ziół.
Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
*Z racji uroczystości nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
*Można będzie uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Najmilszy Jezu.
Wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
*Spowiedź w I piątek, od godz. 16.30. - W Olszowicach, o godz. 18.30.
Sobota - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
*Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.

3. We wtorek o godz. 20.30 spotkanie Komitetu Parafialnego ŚDM na plebani.

4. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się szkolenie dla Wolontariuszy ŚDM przeprowadzone przez Policję powiatową. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla nowych kandydatów na ministrantów, a o godz. 14.00 zakończenie roku formacyjnego dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów,

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się przy naszym Sanktuarium KWESTA TOWARZYSTWA WALKI Z KALECTWEM.
*O godz. 12.30, w Starym Kościele – Koncert Papieski…

7. Bóg zapłać za udział w Procesji Bożego Ciała, za przygotowanie Ołtarzy, udekorowanie trasy Procesji, za udział Orkiestry, OSP, FZŚ, Pocztów Sztandarowych, Wolontariuszy ŚDM, Młodzieży, dzieci I Komunijnych, sypiących kwiaty, dzwoniących na dzwoneczkach, tym, którzy nieśli feretrony. Gminie - za prace porządkowe i nagłośnienie przy kościółku św. Marcina; Księżom wikariuszom za przygotowanie liturgii i służbie kościelnej: organiście i kościelnemu. Wszystkim którzy duchowo i fizycznie przeżywali Wielką Tajemnicę Wiary w rzeczywistą obecność Boga w Najświętszym Sakramencie.

8. Ks. Roman wyraża serdeczną wdzięczność za zainteresowanie jego książką i złożone ofiary. Książka jest jeszcze do nabycia w zakrystii, a także z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła o sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Kawęciny, spod numerów 25 do 48.

10. Do wieczności odeszli: śp. Józefa Konarska lat 88, śp. Krystyna Nowak lat 74 – jej pogrzeb będzie dzisiaj, o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie.