1. Pierwsza niedziela – niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W środę (6 stycznia) – uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/.
Msze Święte – jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00) z dodatkową Mszą Świętą, o godz. 18.00.
Na każdej Mszy Świętej – pobłogosławienie kredy i kadzidła. W tym uroczystym dniu, w naszej Archidiecezji obchodzimy Dzień Misyjny. Będzie zbiórka do puszek na potrzeby misji.

3. W czwartek wypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej (17.00) – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Bł. Anieli Salawy; modlitwa o rychłą kanonizację.

4. W sobotę (9 I) – 13 rocznica śmierci ks. Prałata Mariana Małysiaka. Msza Św. za duszę śp. Księdza Mariana, w tym dniu, o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia. (Przepraszamy za błąd w ogłoszeniach tydzień temu).

6. W naszej archidiecezji zakończył się czas Maratonu Modlitewnego, Półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. z Litanią do św. Jana Pawła II i dziesiątkiem Różańca. Jednak nie ustaje modlitwa za „Kościół i Ojczyznę”. Inicjatywa abp. Marka Jędraszewskiego, związana ze 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, rozpoczęła się 1 listopada 2019 roku.

7. W Starym Roku pożar strawił dom rodziny mieszkającej w naszej Parafii – dom rodziny Teresy Młynarczyk i jej syna Zbigniewa, ul. Kaimówka 28, Olszowice.
Pogorzelcom będzie można pomóc wpłacając kwotę pieniężną na utworzone konto, którego numer udostępnimy wkrótce na naszej stronie internetowej oraz w gablotach. Jest również organizowana zbiórka potrzebnych rzeczy. Telefon kontaktowy, dla tych, którzy chcieliby przekazać dotkniętym żywiołem pożaru, przydatne przedmioty podamy wraz z numerem konta bankowego.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W obecnym numerze NIEDZIELI m.in. artykuł o myślenickiej Betanii.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Wesołej: 1 – 3 i Długiej, spod numerów: 228 – 306.