Drodzy Parafianie,
Dwa tygodnie temu, z tego miejsca, zapraszaliśmy wszystkich na piknik parafialny ŚDM, dziś, kiedy ta uroczystość jest już za nami, pragniemy w krótkich słowach wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, dzięki którym to wydarzenie się odbyło.
Dziękujemy przede wszystkim Bogu Ojcu Trój jedynemu, za wszelkie dary, jakimi nas obdarzył, za Jego głos w naszych sercach, który wzbudził w nas pomysł zorganizowania pikniku, pomagał w przygotowaniach i nieustannie jest obecny na drogach naszego życia. Za miłość, jaką nas ciągle obdarza i jednoczy wokół stołu Eucharystycznego, dodając sił i energii do wszelkich działań podejmowanych w celu szerzenia idei ŚDM i orędzia o zbawieniu.
Dziękujemy księdzu kardynałowi za objęcie pikniku patronatem, biskupowi Damianowi za obecność, modlitwę, błogosławieństwo. Jego obecność wśród nas podkreśliła jak ważne są takie wydarzenia, jednoczące parafię i pokazujące, jak cenną inicjatywą są ŚDM.
Dziękujemy księdzu proboszczowi za przychylność dla naszej działalności, wsparcie i modlitwę, którą nas otacza. Dziękujemy Gminie Siepraw, na czele z panem wójtem Tadeuszem Pitalą oraz panią Natalią Postrzech, za udostępnienie terenu wokół boiska sportowego wraz z wyposarzeniem i za pomoc w zorganizowaniu pikniku. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do wszystkich darczyńców. Firmie Mann, dzięki której parafia zakupiła maszyny do produkcji waty cukrowej i popcornu, firmie Express, dzięki której dzieci mogły za darmo korzystać z dmuchanego placu zabaw, za ufundowanie przelotów paralotnią. Podziękowania kierujemy również do biura podróży Orlando Travel, za ufundowanie nagrody głównej w loterii fantowej. Dziękujemy firmom Farmona, Lajkonik, Bahlsen, Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu, firmie odzieżowej BeFashion, Ziemi Myślenickiej, Rodzinnemu klubowi sportowemu Rakieta, salonom DotykSpa, Róża, Salonowi Małgorzaty Ćwierz, restauracjom Chrupiące Kurczaki, Arizona, Il Camino, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Sieprawiu, Turystycznej Podkowie, Towarzystwu Gimnastycznemu Sokół, Energylandii, piekarni Dom Chleba, duszpasterzom parafii Siepraw, panu Leszkowi Molusowi, państwu Marek, państwu Kyrc, panom Markowi i Dawidowi Lenczowskim, państwu Kadeja, panu Franciszkowi Wolek, firmie Kabanos, Familia, Doratex, Agrobud, Drew-Plast, którzy wsparli nas swoimi produktami i środkami finansowymi, dzięki którym piknik mógł zostać zorganizowany.
Nie sposób nie wspomnieć o wszystkich, którzy swoimi talentami i pasjami ubogacili to wydarzenie. Dziękujemy Joannie Stoch, Adamowi Szlachcie, dzieciom ze szkół podstawowych i zespołowi instrumentalnemu z opiekunami, Grupie folklorystycznej, tancerzom z zespołu Sokół, Aktorom serialu „Szpital”, Tomaszowi Karenko, Łukaszowi Wieczorek, Zespołowi po kierownictwem pana Gwóździa, Panią ze Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich z Czechówki za przygotowanie posiłków, Zbyszkowi Saneckiemu za pokaz robotów LEGO, policji, strażakom z Sieprawia, Czechówki, Olszowic i Zakliczyna, właścicielom zabytkowych samochodów.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pikniku, za obecność, życzliwość, przychylność, za dobre słowo, a przede wszystkim za wspólną modlitwę, za budowanie jedności naszej parafii, za świadectwo wiary.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy także do Konrada Sołtysa, który w ramach wolontariatu poprowadził cały piknik, ofiarując nam swój czas, doświadczenie, cenne rady i wskazówki.
Ten piknik nie odbył by się gdyby nie wolontariusze i komitet parafialny. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu mogliśmy wziąć udział w tym spotkaniu, usłyszeć hymn ŚDM. Są wspaniałymi świadkami Jezusa Chrystusa, realizującymi swoim życiem przykazanie miłości Boga i bliźniego. Ich zaangażowanie najlepiej pokazuje, że ŚDM to wyjątkowy czas, poprzez który realizują się uczynki miłosierdzia.
Mamy nadzieję, że piknik przybliżył wszystkim idee ŚDM. W przyszłym roku naszą parafię odwiedzi około 3 tysięcy młodych ludzi. Chcemy poprzez takie wydarzenia przygotowywać się do spotkania z pielgrzymami i Ojcem Świętym. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby ten czas przygotowania wydał jak najlepsze owoce. Zachęcamy młodych do zaangażowania się w grupę ŚDM, do modlitwy w ich intencji. Już dziś zachęcamy do włączenia się po wakacjach w dzieło peregrynacji krzyża i ikony Matki Bożej. Istnieje możliwość przyjęcia pielgrzymów do swoich domów, w zakrystii są do odebrania deklaracje przyjęcia pielgrzymów.
Jeżeli kogokolwiek w owym podziękowaniu pominęliśmy, tym większą modlitwą go otaczamy.
Jeszcze raz wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!

Komitet Parafialny ŚDM
i Wolontariusze