1. W środę 23 stycznia b.r. zmarł w wieku 83 lat ś.p. Józef Kardynał Glemp, Prymas Polski Senior. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dzisiaj, Mszą św. Bazylice Świętego Krzyża o godz. 16.00. Msza św. pogrzebowa jutro (28.I.) w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po czym ciało zostanie złożone w krypcie Archikatedry. Ojciec Święty Benedykt XVI w telegramie kondolencyjnym nazwał zmarłego Prymasa „apostołem jedności, zgody i wspólnego budowania pomyślnej przyszłości w oparciu o przeszłe, podniosłe i bolesne doświadczenia Kościoła i Narodu”. Polecamy Bogu duszę zmarłego Prymasa Seniora.

2. Dzisiaj rozpoczynamy CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO, które trwa przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy Świętej o godz. ósmej do rozpoczęcia Mszy Świętej o 9.30 oraz po sumie do godz. 16.00. Ostatnie pół godziny - adoracja wspólna pod przewodnictwem kapłana. Pragniemy umocnić swoją wiarę i miłość do Jezusa prawdziwie obecnego w Najświętszym Sakramencie. Czterdziestogodzinne nabożeństwo jest modlitwą wynagradzającą Bogu za grzechy nasze i całego świata. Nadto modlimy się za Kościół Święty, o ustanie prześladowań, o pokój na świecie i w osobistych intencjach. O godz. 16.00 – Msza Święta.

3. Poniedziałek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
OPŁATEK DUSZPASTERSKIEJ RADY PARAFALNEJ o godz. 18.00 na plebanii /jutro/.
Wtorek - wsp. św. Anieli Merici, dziewicy i bł. Bolesławy Marii Lament.
Środa - wsp. bł. Bronisława Markiewicza prezb. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
Czwartek - wsp. św. Jana Bosko, prezbitera.
Piątek - pierwszy piątek. Spowiedź od godz. 16.00; w Olszowicach o 17.30.
Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną – od godz. 8.30 /piątek/.

4. Sobota – 2 lutego. ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (Matki Bożej Gromnicznej).
Msze Święte będą jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00; w Olszowicach – 9.30).
Na godz. 16.00 prosimy DZIECI KLAS II i ich RODZICÓW. Zostaną poświęcone książeczki do modlitwy i wręczone dzieciom. Na każdej Mszy Świętej – poświęcenie gromnic.

5. Ukończona została Wizyta Duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie nas w swoich domach, za wspólną modlitwę, gościnność oraz złożone ofiary, które w znacznej części zostają przekazane na potrzeby ogólno-kościelne. Naszym podziękowaniem będzie Msza Święta w intencji wszystkich, którzy przyjęli Wizytę Duszpasterską. Msza Święta w tej intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę -3 lutego o godz. 11.00.
Osoby, które z różnych powodów były nieobecne na kolędzie w wyznaczonym czasie, a chcą zaprosić księdza, by pobłogosławił ich rodzinę i dom, prosimy o kontakt w kancelarii celem uzgodnienia dogodnego terminu.

6. Bóg zapłać! za sprzątanie kościoła i ofiarę na środki czystości. O sprzątanie Domu Bożego w piątek o godz. 18.00 prosimy następne Rodziny z Granic: 975, 1038, 153, 1175, 938, 619, 327, 1331, 919, 83, 27, 572.

7. Orkiestra Dęta „Sieprawianka” oraz GOKiS w Sieprawiu zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się 2 lutego, o godz. 15.00 w sali konferencyjnej przy hali sportowej w Sieprawiu. Po koncercie będzie można złożyć wolny datek na zakup nowych instrumentów.

8. W ostatnich dniach pożegnaliśmy zmarłych Parafian: +Józefa Bujasa, +Leona Małuchę, +Helenę Sułowską, +Stanisława Barana oraz +Stanisława Michalika. Zmarł również Ks. Kanonik Stanisław Kowalik, spowiednik z Sanktuarium MB w Myślenicach. NIECH ODPOCZYWAJĄ W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

INTENCJE MSZALNE: 28 I – 3 II 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: +Helena Król 2 r. śm.
„ 17.00: +Piotr Sałach +Maria ż. +Bernard s.

Wtorek, godz. 6.30: +Michalina Wielgus –od rodziny Kozioł.
„ 17.00: W 18 ROCZNICĘ URODZIN – dziękczynna z prośbą o Błog. Boże za
przyczyną Bł. Anieli Salawy.

Środa, godz. 6.30: +Danuta Majkowska –od rodziny Kozioł
„17.00: +Stanisław Dyrda –od brata Antoniego z rodziną.

Czwartek godz. 6.30: +Czesław Dobosz –od chrześnika Piotra z rodziną.
„ 17.00: +Ludwik Naprawski –od sąsiadów.

Piątek godz. 6.30: +Stefania Suder 4 r. śm. +Kazimierz m. +Jan s. +Dariusz wnuk.
„ 17.00: +Anna +Stefan Suder +Jan s. +Irena ż.

Sobota godz. 6.30: +Jan Szczurek –od rodziny Kwintów.
„ 8.00: +Michał Matoga.
„ 9.30: +Stanisław Dyrda –od siostry Barbary z rodziną.
„ 11.00: +Leon Bętkowski 23 r. śm.
„ 16.00: +Henryk Siatka +Antonina ż.

Niedziela godz. 6.30: +Krystyna Wielgus –od pracowników administracyjno-obsługowych
Zespołu Placówek Oświatowych w Sieprawiu.
„ 8.00: +Szczepan Jędrzejowski
„ 9.30: +Tadeusz Król.
„ 11.00: W intencji wszystkich Rodzin, które przyjęły Wizytę Duszpasterską.
„ 16.00: +Michał Chlebda +Maria ż. +Wacław s., +Janina ż.