1. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Dzisiaj wspominając uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy rozważamy opis Męki Pańskiej. Na Sumie /godz. 11.00/ - błogosławienie palm. Po Sumie – konkurs na największą palmę.
O godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; 16.00 – Msza Święta.

2. Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej i trwa do nieszporów w Wielką Niedzielę. Główne obrzędy w poszczególne dni Triduum będą celebrowane o godz. 18.00. Chciejmy jak najliczniej gromadzić się w naszym Kościele przez całe Triduum. Szczegółowy Program jest na parafialnej stronie internetowej oraz na drugiej stronie kartki z Planem Rekolekcji. Będziemy przeżywać:
W WIELKI CZWARTEK – MISTERIUM CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO
W WIELKI PIĄTEK - MISTERIUM CHRYSTUSA POGRZEBANEGO
/Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych/.
W WIELKĄ SOBOTĘ - MISTERIUM CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO.
/Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych/.
Święcenie pokarmów od 12 do 15.00 co godzinę.
*W Wielką Sobotę na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynieśmy świece.

3. PROCESJA RESUREKCYJNA – w WIELKĄ NIEDZIELĘ, o godz. 6.00 rano. Prosimy całą Parafię o udział w tej uroczystej procesji: z Orkiestrą, Pocztami Sztandarowymi, z feretronami niesionymi przez Franciszkański Zakon Świeckich, Grupę Apostolską, Służbę Ołtarza, Dzieci.

4. Od Wielkiej Środy do Niedzieli Miłosierdzia Bożego będzie przerwa w Nawiedzeniu Relikwii Bł. Anieli Salawy. Na ten czas Relikwie wrócą do Sanktuarium.

5. W Wielki Czwartek – w dzień ustanowienia przez Pana Jezusa Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa, odbędzie się Pielgrzymka ministrantów, lektorów, Grupy Apostolskiej i Małego Apostoła do Łagiewnik, na Mszę Krzyżma Świętego o godz. 10.00. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.45.

6. Uroczyste udzielenie sakramentu chrztu – w Poniedziałek Wielkanocny, na Sumie /godz. 11.00/. *Katecheza przedchrzcielna – jutro, o godz. 18.30, na Plebanii.

7. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w środę do godz. 9.00 rano.

8. Dyżury w konfesjonale, będą pół godziny przed każdą Msza Świętą.

9. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na inwestycje parafialne /nowe ławki do Kaplicy Matki Bożej/. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w Wielki Czwartek o godz. 8.00 rano prosimy Rodziny ze Wsi II: 714, 755, 185, 41, 42, 446, 226, 1256, 684. O sprzątanie w Wielką Sobotę /po zakończeniu liturgii? Następne Rodziny ze Wsi II: 888, 1299, 233, 582, 40, 011, 658.

10. W zakrystii są jeszcze BARANKI WIELKANOCNE z Caritas. Ofiary za Baranki są na rzecz biednych i chorych.

11. Bóg zapłać Wolontariuszom za zbiórkę żywności w sklepach Centrum dla ubogich. Bóg zapłać wszystkim, którzy część swoich zakupów ofiarowali do kosza Caritas dla ubogich.

12. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji Wielkiego Tygodnia została przeniesiona na poniedziałek po oktawie Wielkanocy, tj. na 8 kwietnia.

INTENCJE MSZALNE: 25 III – 31 III 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: +Michalina +Stanisław Płatek –od wnuków i prawnuków.
„ 17.00: 1) +Józef Chorobik 16 r. śm.
2) +Elżbieta Trojanowicz 14 r. śm. –od córki z rodziną.

Wtorek, godz. 6.30: +Michalina Płatek –od Beaty i Tomasza Grochol.
„ 17.00: 1) W 18 ROCZNICĘ URODZIN PAULINY i w 13 ROCZNICĘ URODZIN ALEKSANDRY – o Błog. Boże, potrzebne łaski za przyczyną bł. Anieli Salawy.
2) +Zbigniew Siemiński –od kolegów i koleżanek z klasy syna Dominika.

Środa, godz. 6.30: +Józef +Bronisława (fem.) Suder.
„17.00: +Stanisław Michalik –od córki Agaty z rodziną.

Czwartek godz. 18.00: 1) O potrzebne łaski dla KAPŁANÓW.
2) Za zmarłych kapłanów i parafian.
3) O silną wiarę w naszych rodzinach.

Piątek godz. 18.00: MĘKA PAŃSKA.

Sobota godz. 18.00: 1) +Tadeusz Król +Rozalia Tylek ++z rodziny Królów i Tylków.
2) +Jan Matoga 5 r. śm.
3) O łaskę zdrowia dla Heleny.

Niedziela godz. 6.00: +Ks. Marian Małysiak i +Ks. Antoni Rusinek.
„ 8.00: +Waleria Dobosz 22 r. śm. +Piotr m. +Helena c. +Józef zięć.
„ 9.30: +Henryk Michalec 32 r. śm.
„ 11.00: ZA PARAFIAN.
„ 16.00: +Stanisław Chorobik 4 r. śm.