1. W liturgii świętej przeżywamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i opis Męki Pańskiej.
Na Sumie, o godz. 11.00, uroczyste pobłogosławienie palm, a po Mszy Świętej, tradycyjnie, konkurs palmowy.
*O godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; o godz. 16.00 – Msza Święta.
*Przy naszym Sanktuarium – Kiermasz świąteczny Domu Opieki Społecznej z Krakowa KLUZEKA.
*Na każdej Mszy Świętej Duszpasterska Rada Parafialna zbiera składkę na inwestycje parafialne.

2. Rozpoczyna się Wielki Tydzień
Zachęcamy do udziału nabożeństwach TRIDUUM PASCHALNEGO i do przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej w te dni.
*Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Trwa do nieszporów Wielkiej Niedzieli.

WIELKI CZWARTEK, 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00.
*Podczas Wieczerzy Pańskiej, Komunia Święta będzie udzielana pod dwiema postaciami – Cisło i Krew Chrystusa - pod postaciami chleba i wina – zgodnie z dekretem Księdza Kardynała „dla głębszego przeżycia misterium Eucharystii, z racji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia”.
Należy pamiętać, że „według katolickiej wiary przyjmuje się całego Chrystusa i prawdziwy Sakrament Ciała i Krwi Chrystusowej także pod jedną tylko postacią. Przyjmując Komunie Świętą pod jedną tylko postacią, gdy idzie o owoce Komunii Świętej, wierni nie są pozbawieni żadnej łaski koniecznej do zbawienia” (OWMR 282).
Komunia Święta przyjmowana pod obiema postaciami ma nam jedynie jaśniej ukazać nowe i wieczne przymierze we Krwi Pana (OWMR 281).

WIELKI PIĄTEK, 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Grobu Pańskiego do 24.00.
*Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
*Droga Krzyżowa o godz. 11.00.

WIELKA SOBOTA, godz. 18.00, Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego:
*poświęcenie ognia,
*Orędzie Paschalne,
*odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynosimy ze sobą świece.
*W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
*Święcenie pokarmów w Sanktuarium o godz. 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00. Święcenie pokarmów w Olszowicach o 12.00, w Łyczance o 12.30, przy kapliczce u Tyszków ul. Długa 118 o 13.00, przy kapliczce na ul. Zacisze o 13.30.
*Ofiara z Eucharystii w Wieli Czwartek i w Wielką Sobotę na przebudowę ogrzewania w naszym Sanktuarium. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w ciągu dnia w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
*Plan Adoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, przez mieszkańców poszczególnych ulic jest ten sam od lat. Jest do sprawdzenia na Tablicach Ogłoszeń, a także na parafialnej stronie w Internecie (www.sanktuarium-siepraw.katolicki.eu).

3. PROCESJA REZUREKCYJNA będzie w poranek Wielkiej Niedzieli, o godz. 6.00
*W nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę – zmiana czasu z zimowego na letni. – przesunięcie wskazówek zegara o godzinę do przodu. (z 2 na 3).

4. W Wielki Czwartek – Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Grupy Apostolskiej do Łagiewnik na Msze Świętą Krzyżma Świętego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z Parkingu o godz. 8.30.

5. Kancelaria Parafialna będzie czynna w środę do godz. 9.00. Możliwość spowiedzi świętej – pół godz. przed każdą Mszą Świętą – do środy.

6. Jutro od godz. 8.30 odwiedziny Chorych, u których nie byliśmy w pierwszą sobotę miesiąca. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

7. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w zbiórkę żywności dla ubogich w sklepach Centrum oraz w sklepie Euro, a także za rozwiezienie przygotowanych paczek najbardziej potrzebującym.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty.
O sprzątanie Domu Bożego prosimy w Wieli Czwartek o godz. 8.00, Parafian z ulicy Długiej spod numerów 27 – 38; w Wielką Sobotę, po zakończeniu Liturgii (około godz. 20.00), Parafian z ulicy Długiej spod numerów 40 – 88.

8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieprawiu informuje, iż wnioski 500+ będą przyjmowane w terminie od 1 IV 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych trzech miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia. Wnioski można odebrać w pokoju numer 13 w Urzędzie Gminy w Sieprawiu od dnia 1 IV 2016 r.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy dwóch tragicznie zmarłych parafian: śp. Ryszarda Siatkę (59 lat) i śp. Tomasza Gawle (38). Dobry Jezu, a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie...