1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O STWORZYCIELU, DUCHU, PRZYJDŹ. *Msze Święte – jak zwykle. Nabożeństwo majowe do NM Panny z modlitwą o ustanie pandemii, o godz. 15.30.

2. Jutro – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte, o godz. 6.30, 15.00 i 18.00; w Olszowicach, o godz. 19.00.
*O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Świętą Prymicyjną, którą odprawi nasz Parafianin, Ks. Wiktor Tarczyński. Po Mszy Świętej Ks. Prymicjant udzieli Błogosławieństwa Prymicyjnego. Ks. Wiktor Tarczyński należy do Towarzystwa Ducha Świętego, tak zwanych „Duchaków”. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 maja b.r. w piątek, w Katedrze Gdańsku – Oliwie. Otoczmy nowego kapłana modlitwą i życzliwością. Można sobie łatwo wyobrazić jak trudną jest w tych czasach duszpasterska posługa kapłańska, gdzie tak wielu mieni się bogiem. Dlatego bądźmy blisko kapłana, który wchodzi do pracy w Winnicy Pańskiej. *W przyszłą niedzielę, Ks. Wiktor spotka się z nami, głosząc kazania na wszystkich Mszach Świętych.

3. Wczoraj, w naszej Parafii, przeżywaliśmy uroczystość bierzmowania. Ten sakrament, z rąk Ks. Infułata Stanisława Olszówki, Duszpasterza Zakopanego i Podhala, otrzymało 58 osób.
*Bóg zapłać Rodzicom, Wychowawcom i Kapłanom, oraz Służbie liturgicznej i Służbie kościelnej za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości – za troskę o sprawy duchowe i materialne- porządkowe. Bóg zapłać za dar ołtarza na potrzeby kościoła. Młodzieży umocnionej darem Ducha Świętego życzymy radosnego chrześcijańskiego życia.

4. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, z udziałem dzieci z klasy czwartej, będzie 6 czerwca, podczas dodatkowej Mszy Świętej, o godz. 13.00. Próba dla dzieci, będzie w piątek 4 czerwca po Mszy wieczornej.

5. Trzeciego czerwca, UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Zapraszamy, na spotkanie organizacyjne, przedstawicieli ulic, które zostały wyznaczone i są proszone o wykonanie Ołtarzy. *Ołtarz I - przy kapliczce na posesji rodziny Suder (ul. Królewska) , mieszkańcy ulic: Myśliwskiej, Zielonej i Górskiej. *Ołtarz II – przy Zakładzie Fryzjerskim RÓŻA, mieszkańcy ulic: Dobrej, Parkowej i Na Wzgórzu. *Ołtarz III – przy krzyżu, obok domu rodziny Baranów, mieszkańcy ulic: Brzeg, Wrzosowa i Wiśnicz. *Ołtarz IV – przy Pomniku „Naucz nas być Wolnymi: mieszkańcy ulic: Zacisze, Topolowa i Bukowa.
*Spotkanie odbędzie się we czwartek /27 V/, o godz. 19.00 na plebanii.

6. W tym tygodniu wypada: w środę – wsp. św. Filipa Nereusza, Dzień Matki, modlitwą otaczamy nasze Mamy. czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej, Nabożeństwo do św. Michała Archanioła z Majówką o 17.00. O godz. 9.00 Święcenia kapłańskie w Katedrze na Wawelu. Módlmy się za nowo wyświęconych kapłanów.

7. Dzisiaj, wolontariusze komitetu „Stop aborcji” zbierają podpisy pod projektem ustawy, zapewniającym ochronę nie narodzonym dzieciom. Przy podpisie potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie bezbronnych dzieci.

8. W sobotę 29 V po Mszy wieczornej spotkanie na plebanii w sprawie Pielgrzymki na Bałkany. Wszystkich zapisanych na wyjazd prosimy o obecność.

9.OSP w Olszowicach zaprasza na Akcję Krwiodawstwa – w niedzielę 30 V b.r. w godz. 9.00 – 14.00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” polecamy m.in. artykuł „Nastoletni rodzice”.

11. O sprzątanie Domu Bożego, w sobotę, prosimy Rodziny z ulicy Anieli Salawy, spod numerów: 121 – 138.

12. Do wieczności Bóg powołał: śp. +Helenę Dębowską. Dobry Jezu a nasz Panie…