Dzisiaj łączymy się w modlitwie z młodzieżą uczestniczącą w spotkaniu z Ojcem Św. Franciszkiem w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie oraz z uczestnikami rozpoczynającej się w Krakowie 43 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św. Msze Święte w najbliższym tygodniu są sprawowane w następującym porządku: codziennie rano o 6.30 oraz w środę i sobotę wieczorem o 18:00.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku.

Środa - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), męczennicy. Patronki Europy, zamordowanej w obozie w Auschwitz w 1942 r. Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III w.

Piątek - wspomnienie św. Klary.  Żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 - Msza Święta dziękczynna za beatyfikację bł. Anieli Salawy przy „Studzience”. Po Mszy świętej - procesja różańcowa z relikwiami Bł. Anieli do Starego Kościoła. Naszą uroczystość zakończymy Apelem Maryjnym i modlitwą za Ojczyznę.

Chętnych parafian prosimy w najbliższy czwartek lub piątek popołudniu o pomoc w uporządkowaniu (czyli koszenie trawy itp.) i przygotowaniu do uroczystości przy „Studzience”. Składka przy Studzience będzie na rozwój kultu Błogosławionej Anieli. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie Procesji. W tym dniu w Sanktuarium nie będzie Mszy wieczornej o 16:00.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy Ogrodowej, Azaliowej i Modrzewiowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Pić czy nie pić”.

"Urząd Gminy Siepraw przypomina, iż rolnicy w miesiącu sierpień br. mogą składać wnioski o zwrot akcyzy paliwowej"