1. Msze Święte – jak w niedzielę. Na sumie uroczyste udzielenie sakramentu chrztu dzieciom.
*Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. Środa – Święto Św. Jana apostoła i ewangelisty. Pobłogosławienie wina.
Czwartek – Święto Świętych Młodzianków Męczenników.

3. W sobotę, o godz. 8.00 prosimy o sprzątanie Domu Bożego Parafian z ulicy Galicyjskiej, spod numerów 164 do 206.

4. Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy Świętej do południa – błogosławienie rodzin.
*Po południu, o godz. 16.00 będzie Msza Święta połączona z Nieszporami i nabożeństwem na zakończenie Roku 2017.

5. Od 27 XII do 5 I 2018 r. odbędzie się kolęda misyjna dzieci szkolnych.

6. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za pomoc w przygotowaniu obchodów Świąt Bożego Narodzenia: za akcję zbiórki żywności dla ubogich, za choinki i szopkę w kościele, za wszelkie dekoracje adwentowe i Bożonarodzeniowe, za sprzątanie kościoła, za ofiarę na pasterce na rzecz dzieci poczętych nie narodzonych, za przesłane nam duszpasterzom życzeń świątecznych. Bóg zapłać za uświetnienie Pasterki Orkiestrze i Chórowi Parafialnemu. Za wszelką pomoc i za świadectwo wiary -liczne Komunię Święte. To wszystko jest dla Bożej chwały i dla naszego wzajemnego zbudowania. Wszystkim życzymy radości z przeżywanych Świąt i pokoju serca.

7. Od jutra (środa 27 XII) rozpocznie się Wizyta Duszpasterska, będąca okazją do pobłogosławienia domu i jego mieszkańców. W pokoju, w którym przyjmujemy kapłana przychodzącego z kolędą, na stole powinny być: krzyż i świece zapalone, woda świecona, Pismo Święte, a także zeszyty z religii uczęszczających na katechizację szkolną.
*Terminy wprawdzie są zaplanowane, jednakże z przyczyn od księży niezależnych mogą ulec zmianie. Harmonogram zamieszczony jest w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
*Nasz Organista, Pan Adam Szlachta zachorował i nie może towarzyszyć kapłanowi na kolędzie. Ofiarę dla Niego będzie można złożyć do puszki niesionej przez ministrantów.

8. Plan wizyty duszpasterskiej:
*środa 27.12.:
od godz. 8.00 – Olszowice, ul. Wspólna, Kulerzówka, Biała Droga, Do Dworu, Potokowa, Kopań
od godz. 8.30 – Łyczanka, ul. Górska od nr 1 do końca.
*czwartek, 28.12:
od godz. 8.00 – Olszowice, ul. Graniczna, Olszynowa, Krajobrazowa, Na Skałe, Bystra, Cicha, Św. Floriana.
od godz. 8.30 – Łyczanka, ul. Ogrodowa, Dojazdowa, Wąska, Za Potok.
*piątek, 29.12.:
od godz. 8.00 – Olszowice, ul. Królowej Polski, Kaimówka, Dębowa, Krótka.
od godz. 8.30 – Łyczanka, ul. Polna, Zarzecze, Sosnowa, Dębowa (od strony Długiej), Azaliowa, Modrzewiowa.
*sobota, 30. 12.:
od godz. 8.00 – Olszowice, ul. Bł. Anieli Salawy, Beskidzka, Sieprawska, Bruchnalskiego.
od godz. 8.30 – Siepraw, ul Jasna, ks. Jana Przytockiego (od końca).
*wtorek, 2.01.:
od godz. 14.00 – ul. Wrzosowa.
od godz. 15.00 – Łyczanka, ul. Zagórze, Dworska.