Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. O godz. 15:30 nabożeństwo czerwcowe, o 16:00 Msza Św.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy (1195-1231), kapłana franciszkańskiego i doktora Kościoła, wybitnego kaznodziei, patrona osób i rzeczy zaginionych.

Wtorek - wspomnienie bł. Michała Kozala (1893-1943), biskupa i męczennika z obozu w Dachau w czasie II wojny światowej.

Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 6.30, 8.00, 9.30 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po procesji w nowym kościele oraz o godz. 16.00; w Olszowicach o godz. 8.00. Trasa będzie prowadzić od kościoła ulicami: Św. Marcina, Jana Pawła II i Ks. J. Przytockiego. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.

Do udziału w Procesji Bożego Ciała zachęcamy wszystkich: wszystkie dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami; grupy formacyjne: Służba Ołtarza, Grupa Apostolska, Franciszkański Zakon Świeckich, Róże Różańcowe; feretrony, Poczty Sztandarowe, Orkiestrę, Chór Parafialny, Ochotnicze Straże Pożarne i całą Parafię. Dziękujemy Parafianom z wyznaczonych ulic, za przyjęcie prośby o przygotowanie poszczególnych ołtarzy, przy których zatrzyma się procesja i skąd będzie udzielone Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przez cały tydzień (do następnego czwartku) będzie trwała tzw. Oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna w tygodniu o 17.30. W niedzielę po Sumie o 11.00

Piątek - JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Rozpoczęcie – wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

Grupy działające przy naszej parafii zapraszamy na spotkanie przy ognisku dzisiaj o godz. 17.00.  W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na Mszach św. na parafialne inwestycje.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego
w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Górskiej od nr 73 do 120.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Czy zabraknie nam węgla?”

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Helenę Nowak. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

INTENCJE MSZALNE:

1) + Stefan Ślusarczyk – intencja z pogrzebu

2) + Jan Kaczor, Józefa żona, zmarli rodzice i teściowie

18.00:

1) + Tadeusz Pilch – w 19 r. śm.

2) O bł. Boże dla członkiń Róży bł. Kard. Stefana

Wyszyńskiego za wstawiennictwem MB Różańcowej

oraz o radość wieczna dla zmarłych członkiń Róży

Sobota:

18.06.

1) + Zdzisław Kominiak – intencja z pogrzebu

2) + Jacek Korzuch – miesiąc po śmierci

1) za zmarłych z rodziny Dziura i Dobosz

2) O bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Jerzego Hojny

– w 40 r. urodzin

3) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę

w 50 r. urodzin Beaty, 25 r. urodzin Magdaleny i 5 r. urodzin Heleny

19.05.

6.30:

+ Józefa (k) Matoga – w 3 r. śm., Paweł mąż – w 29 r. śm.

8.00:

+ Jan Sałach – w 6 r. śm.

9.30:

+ Kazimierz Filipczyk – intencja z pogrzebu