1. HABEMUS PAPAM! 13 marca b.r. podczas Konklawe został wybrany nowy Papież. Został nim kardynał z Argentyny JORGE MARIO BERGOGLIO, który przybrał sobie imię Franciszek. Dziękując Bogu za dar Papieża, dzisiaj na Sumie będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ojca Świętego Franciszka. Udzielając pierwszego Błogosławieństwa Urbi et Orbi /Miastu i światu/ Ojciec Święty poprosił najpierw wiernych, aby oni pomodlili się za Niego. W ten sposób dał nam znać że wszyscy odpowiadamy za Kościół. Wspierajmy często naszą modlitwą Ojca Świętego. Ojciec Święty Franciszek jest 266 następcą św. Piotra, (pierwszym z zakonu jezuitów).

2. Od 13 marca przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne. Za trud głoszenia nauk rekolekcyjnych bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Rekolekcjoniście Ks. dr Janowi Klimkowi. Dziękujemy za to, że odświeżył w naszych sercach, to co przeżywaliśmy podczas Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Obiecujemy modlitewną pamięć przy relikwiach Bł. Anieli Salawy.

3. Po południu, o godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; 16.00 – Msza Święta
i zakończenie Rekolekcji z Apostolskim Błogosławieństwem.

4. We wtorek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Msze Święte: godz. 6.30, 17.00; w Olszowicach – 18.00.
W tym dniu uroczysta inauguracja pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka.
19 marca wypada 15 rocznica święceń biskupich ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, którego poleca się modlitwom wiernych.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – godz. 17.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasy III).
Piątek - Droga Krzyżowa ulicami Sieprawia. Rozpoczęcie Drogi krzyżowej o godz. 16.00.
Zakończenie Mszą Świętą w Starym Kościele.
Sobota - godz. 18.00 MISTERIUM PASCHALNE w Szkole Podstawowej w Łyczance.

5. W piątek i w sobotę zbiórka żywności dla ubogich w sklepach „Delikatesy Centrum”.

6. W przyszłą niedzielę – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na Sumie, o godz. 11.00. Po Sumie Konkurs na największą palmę. Konkurs jest organizowany przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

7. Dzisiejsza składka jest na cele rekolekcyjne. W przyszłą niedzielę na inwestycje parafialne.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła we wtorek i w sobotę, oraz za ofiary na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny z rejonu Wieś II: 117, 316a, 316b, 447, 683, 1372, 211, 68, 1057, 1193.
Bóg zapłać! za pomoc w odśnieżaniu przy kościele i plebanii.

9. 27 marca w Ośrodku Zdrowia w Sieprawiu odbędzie się komputerowe badanie wzroku, w cenie 5 zł. *20 marca na terenie Zespołu Szkół im. Ks. Józefa Tischnera w Dobczycach, przy ul. Szkolnej 20a, w godzinach 8.00 – 15.00 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komurek macierzystych. *Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne prosi o przekazanie następującej informacji: W ciągu najbliższego tygodnia pracownicy Urzędu będą roznosić mieszkańcom Gminy deklaracje opłat za odbiór odpadów komunalnych. *Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych ogłasza nabór na rok 2013/2014 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Szczegóły tych informacji na Tablicy ogłoszeń.

10. Jeszcze można się zapisać na Pielgrzymkę do Wielkich Sanktuariów Maryjnych Europy, która będzie w dniach od 22 IV do 5 V b.r. Szczegółowe informacje u Ks. Wojciecha Gazdowicza.

11. Jutro /poniedziałek/, o godz. 14.00 – pogrzeb ś.p. Anny Szablowskiej z Działu.

INTENCJE MSZALNE: 18 III – 24 III 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Józefa.
2) +Józef Figiel –od żony.
„ 17.00: 1) +Józef Kurek +Maria Synowiec.
2) +Stanisław Michalik –od córki Małgorzaty z rodziną.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Józefa (fem.) Mielczarek.
2) +Józef Bętkowski.
„ 17.00: 1) +Józef Bułka ++rodzice: +Helena +Zygmunt.
2) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalsze Błog.
Boże dla Magdaleny za przyczyną bł. Anieli Salawy.

Środa, godz. 6.30: +Józef Bujas –od kolegów z Koła Myśliwskiego PONOWA.
„17.00: +Stefania Suder 40 r. śm. +Bronisława (fem.) Suder +Kazimiera Raczek.

Czwartek godz. 6.30: +Stanisław Kwinta 6 r. śm.
„ 17.00: 1) +Gabriel Grzybek +Stefania jego mama.
2) +Stanisław +Stefania.

Piątek godz. 6.30: +Michalina Płatek –od rodziny Strzebaków.
„ 17.00: +Franciszek Marek +Cecylia c. +Jan s.

Sobota godz. 6.30: 1) +Józef Hachlica +Kazimierz Suder +Jan Suder.
2) +Krzysztof Sułowski –od teściów: Cecylii i +Henryka Manowita.
„ 17.00: 1) +Feliksa Kwinta +Stanisław m. ++synowie i ++córki.
2) +Władysław Czerwień 11 r. śm.

Niedziela godz. 6.30: +Jan Szczurek +Katarzyna ż. +Włodzimierz wnuk.
„ 8.00: +Ferdynand Dobosz –od Adama Sudra z rodziną.
„ 9.30: +Stanisław Mika 12 r. śm. ++rodzice ++teściowie.
„ 11.00: ZA PARAFIAN.
„ 16.00: +Wiktoria Woś +Melchior m