Siepraw, 28 IV 2018 r.

Drogi Bracie//Droga Siostro!

Wspólnota naszej Parafii p.w. św. Michała Archanioła, w Sieprawiu, postanowiła uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, ufundowaniem okolicznościowego Pomnika.

Pomnik zaprojektowany jest w kole o średnicy 16 m w pasie przestrzennym pomiędzy Sanktuarium a Starym Kościołem.

Wykonawcą projektu, przygotowanego przez  Zespół Duszpasterski, jest artysta rzeźbiarz Andrzej Szczepaniec z Tenczyna, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Założenie składa się z postaci św. Jana Pawła II /postać powiększona o 20%/ i z czterech tablic poświęconych Bł. Anieli Salawie.

Tablica I: zawiera modlitwę Jana Pawła II do Bł. Anieli Salawy, którą Ojciec Święty odmówił podczas Liturgii Eucharystycznej, tuż po Jej beatyfikacji:

BŁOGOSŁAWIONA SIEPRAWIANKO – ANIELO SALAWO –
POLECAMY CI RZECZYPOSPOLITĄ…
PROSIMY CIĘ:
NAUCZ NAS BYĆ WOLNYMI!”

Pozostałe trzy tablice ukazują postać Bł. Anieli Salawy, która żyje w przyjaźni z Bogiem, pracę traktuje jako służbę drugiemu człowiekowi oraz jest wrażliwa na potrzeby drugich.
Stąd sceny z życia naszej świętej. To są postawy człowieka prawdziwie wolnego.

Tablica II: MODLITWA.
Tablica III: PRACA.
Tablica IV: MIŁOSIERDZIE.

Chcemy, aby to dzieło, na długie lata – wieki (!)  przypominało Służącą – Mistyczkę, Anielę Salawę, z Sieprawia, modlącą się o wolną i katolicką Polskę, którą Ojciec Święty zaliczył do szeregu Patronów naszej Ojczyzny.

TO NASZE WSPÓLNE DZIEŁO. WESPRZYJ GO I TY, ABY UPAMIĘTNIĆ NIEZWYKŁE MOMENTY NASZEJ HISTORII.

Ofiarę można złożyć w kopercie na Mszy Świętej lub na konto.

NUMER KONTA: 73 85910007 0240 0510 0622 0003
z dopiskiem: „darowizna na cele religijne”.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Michała Archanioła
ul. Ks. Jana Przytockiego 33, 32-447 Siepraw.

Zespół Duszpasterski:

Proboszcz: ks. Piotr Kluska i wikariusze: ks. Wojciech Gazdowicz i ks. Henryk Kamiński

Z najserdeczniejszym kapłańskim pozdrowieniem!