1. Przeżywamy najważniejszą parafialną uroczystość – ODPUST ku czci PATRONA naszej Parafii, ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA. Kazania, na wszystkich mszach Świętych głosi nasz Rodak, Ks. Krzysztof Litwa. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył Ks. Proboszcz z Zawady, Ks. Kanonik Marek Oczkowski. Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich – Parafian i Gości. Cieszymy się z obecności Kapłanów Rodaków, Księży z naszego dekanatu i sąsiadów ….

3. Dziękujemy wszystkim wspólnotom parafialnym za aktywne włączenie się w zorganizowanie religijnej uroczystości, tym, którzy czynili porządki wokół Sanktuarium i plebanii, i tym, którzy pełnią funkcje liturgiczne: FZŚ, DRP, Grupie Apostolskiej, Małemu Apostołowi, Służbie Ołtarza, Służbie kościelnej, Księżom wikariuszom… Bardzo dziękujemy za świadectwo więzi z Kościołem OSP, Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym, Scholi, dzieciom.
W sposób szczególny dziękujemy kaznodziei odpustowemu – Księdzu Krzysztofowi i sumiście – księdzu Markowi, proboszczowi Zawady – Parafii, która długie wieki tworzyła jedną Parafię Siepraw.
Dziękując, życzymy każdemu, aby Święty Michał Archanioł, Wódz Wojsk Anielskich, pomagał nam zwyciężać zło na co dzień, abyśmy umieli ufać Miłosiernemu Bogu i okazywać miłosierdzie bliźnim, a serca nasze były pełne pokoju i szczęścia. Tę łaskę niech nam wyprasza także Bł. Aniela Salawa, błogosławiona z naszej wspólnoty, jedna z nas.

4. Od jutra zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. W tutejszym Sanktuarium, nabożeństwo różańcowe będzie: w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej /Msza Święta o 18.00/, w niedzielę o 15.30; w Kaplicy w Olszowicach, codziennie, o godz. 19.00.
W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych. Odmawiając 5 dziesiątków bez przerwy i rozmyślając tajemnice różańcowe można zyskać odpust zupełny.

5. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
Wtorek - wsp. świętych Aniołów Stróżów.
Czwartek - wsp. św. Franciszka z Asyżu. Imieniny Ks. Kard. Franciszka Macharskiego, którego poleca się modlitwom kapłanów i wiernych.
*I czwartek – NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY.
Piątek - wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. I piątek. Spowiedź od 16.00; w Olszowicach, o 18.30.
*Spotkanie klas I i II gimnazjalnych.
Sobota - wsp. św. Brunona, prezbitera. I sobota. Odwiedziny Chorych od godz. 8.30.

6. Bóg zapłać! za sprzątanie i ofiary na kwiaty. O sprzątanie w sobotę, od 8.00, prosimy Rodziny z Kawęcin: 910, 987, 4, 168, 836, 346, 516, 516, 1052, 969.

7. Hydroland zaprasza na piknik charytatywny, dzisiaj, od godz. 14.00 na rzecz Gabrysi Gniadek. Wśród atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. mecz pomiędzy Hydrolandem a Telewizją Kraków. Szczegóły na plakatach.

8. 14 X b.r. odbędzie się w Krakowie Marsz dla Życia i Rodziny, pod patronatem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

9. Przy relikwiach Bł. Anieli Salawy jest wyłożony bezpłatny egzemplarz specjalnego numeru „Służba życiu” z dołączonym filmem „Perła nad perły”. Zachęcamy do tej - jakże cennej - lektury.

INTENCJE MSZALNE: 1 X – 7 X 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Helena Strzebak.
2) +Alojzy Strzebak 15 r. śm.
„ 18.00: 1) +Stefania Suder +Kazimierz m. +Józef Podgórny +Zofia ż.
2) +Franciszek Przęczek +Maria ż.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Helena Strzebak.
2) +Wanda Sułowska –od sąsiadów Folwarskich …?
„ 18.00: 1) Dziękczynna w 18 ROCZNICĘ URODZIN KLAUDII z prośbą
o Boże Błog. w dorosłym życiu.
2) +Michał Przęczek 36 r. śm.

Środa, godz. 6.30: +Helena Strzebak.
„ 18.00: +Jan Śliwa 13 r. śm.

Czwartek godz. 6.30: +Helena Strzebak.
„ 18.00: 1) +Edmund Bujas +Agnieszka ż.
2) +Jan Śliwa 13 r. śm.

Piątek godz. 6.30: +Helena Strzebak.
„ 18.00: W 33 ROCZNICĘ ŚLUBU ANNY i JANA – dziękczynna z prośbą
o potrzebne łaski za przyczyną bł. Anieli Salawy.

Sobota godz. 6.30: +Helena Strzebak.
„ 18.00: 1) 50 ROCZNICA ŚLUBU HELENY i JANA KULERZ – dziękczynna
z prośbą o dalszą Opiekę Bożą.
2) 20 ROCZNICA ŚLUBU RENATY i LESZKA – dziękczynna
z prośbą o Błog. Boże i potrzebne łaski.
3) 5 ROCZNICA ŚLUBU JANINY i PIOTRA – dziękczynna z prośbą
o Błog. Boże.

Niedziela godz. 6.30: +Helena Strzebak.
„ 8.00: +Stanisław Strzebak 1 r. śm.
„ 9.30: +Wojciech Drab +Barbara Lenart.
„ 11.00: ZA PARAFIAN
„ 16.00: +Maria 25 r. śm. +Kazimierz m. +Henryk +Czesław +Kazimierz.