1. Dziś wypada niedziela w Oktawie Bożego Ciała. Po Sumie – Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. O godz. 15.30 (przed Mszą Świętą o godz. 16.00) nie będzie nabożeństwa.
*O godz. 11.00, w Łyczance, przy kaplicy Matki Bożej Pocieszenia – Msza Święta.

2. W dniach 14 – 16 czerwca Konferencja Episkopatu Polski obchodzi 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II. Zebranie Plenarne odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie dzisiaj w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, o godz. 16.00, w Krakowie, na Białych Morzach.

3. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Kościółek św. Marcina z XV w. został doraźnie zabezpieczony plandeką z powodu przecieków dachu. Do wymiany są gonty na dachu i cała konstrukcja. Kosztorys wynosi około 80.000 zł. Podejmijmy akcje ratowania kościółka. Na ten cel, w przyszłą niedzielę (trzecią niedzielę miesiąca) Duszpasterska Rada Parafialna rozpocznie zbiórkę pieniędzy. Pomóżmy w tym dziele – ile kto może.

5. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży 25 czerwca o godz. 18.00. Obowiązkowe spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas ósmych, we czwartek, po Mszy Świętej wieczornej. Bierzmowanie poprzedzi TRIDUUM modlitw o dary Ducha Świętego.

6. Bóg zapłać wszystkim za publiczne wyznanie wiary w obecność Boga w Najświętszym Sakramencie podczas Procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania, za uświetnienie i zabezpieczenie procesji Ochotniczym Strażom Pożarnym, Pocztom Sztandarowym i Orkiestrze, a także dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym; Służbie Kościelnej i Służbie Liturgicznej. Bóg zapłać za piękne przygotowanie czterech Ołtarzy.
Zamówione Msze Święte będą odprawione: od Ołtarza III – 21 VI, o godz. 6.30; od Ołtarza IV - 28 VI o godz. 16.00.

7. Centrum Medyczne Badań Profilaktycznych Przesiewowych prosi o ogłoszenie, że „W dniu 26 VI (piątek) od godz. 8.00 w Ośrodku Zdrowia w Sieprawiu nr 741 odbędą się badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK, USG PŁUC, USG STAWÓW, USG PIERSI oraz ECHO SERCA. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni”.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze Niedzieli - artykuł o zagrożeniach płynących z nadużywania internetu przez dzieci.

9. Od 22 VI br. zostają wznowione dyżury w Katolickich Poradniach Życia Rodzinnego. W naszej Parafii dyżur jest we wtorki od 18.00-19.00. Katecheza przed chrzcielna- jutro o godz.19.00 na plebanii.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny z ulicy Górskiej, spod numerów: 18 – 48.