Dziecko rozpoczyna życie jako pojedyncza komórka, mniejsza od kropki na końcu tego zdania (...).
(G. L. Flanagan "9 pierwszych miesięcy życia" Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1973)

Życie człowieka zaczyna się w chwili poczęcia - połączenia materiałów genetycznych ojca i matki. Pierwsza komórka nowo poczętej istoty ludzkiej ma średnicę o wymiarze około 0,1 mm. W niej zapisany jest już cały wspaniały program dalszego rozwoju człowieka. Czymże są osiągnięcia dzisiejszej techniki, łącznie z mikroelektroniką, wobec wspaniałości, złożoności i precyzji, która zawiera się w poczętej istocie ludzkiej.
Ten maleńki człowiek z biegiem lat rozwinie się, stworzy kolejne dzieła techniki i sztuki. Czy poświęciłeś już chwilę refleksji fenomenowi rozwoju człowieka?
Twoje życie i życie wielkich twórców - techniki, kultury, nauki czy sztuki - rozpoczęło się w momencie poczęcia!

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Duchowa Adopcja to modlitewne zobowiązanie podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. Duchową Adopcję może podjąć każdy.

Modlitwa codzienna

Panie Jezu - za wstawiennictwem Twojej Matki Mryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu - proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

rozne-pl-46
944672
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 155
Ten miesiąc: 2.132