Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (M. B. Szkaplerznej). O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

W okresie wakacji Msze Święte w tygodniu będą sprawowane w następującym porządku: codziennie rano o 6.30 oraz w środy i soboty wieczorem o 18:00, w Olszowicach w piątki o 18:00.

Sładka z dzisiejszej niedzieli (trzeciej w miesiącu) przeznaczona jest na parafialne inwestycje.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana z zakonu O. Bernardynów (XV w.)

Środa - Po Mszy św. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek - III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w prezbiterium (w ołtarzu głównym). Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, o 18:00 Msza Święta i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.

Sobota - Święto św. Marii Magdaleny, była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom.

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali przyjęcie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę i Pieszej Pielgrzymki z Węgier do Łagiewnik. Bóg zapłać!

Dziękujemy parafianom z ul. Polnej za zebrane ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli”, „Małego Gościa” oraz „Staś” dla dzieci i naszej gazetki parafialnej „Archanioł”.

Urząd Gminy Siepraw informuje, że półkolonia wakacyjna w 2023 r. w Gminie Siepraw rozpocznie się w poniedziałek 17 lipca o godz. 10 na hali Sportowej w Sieprawiu dla uczestników z Sieprawia i Łyczanki. Planowane zakończenie zajęć o godz. 15.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Andrzej Michalik i śp. Jan Suder. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…