1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory,16.00 – Msza Święta.
Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Jakuba apostoła.
Kierowcy i podróżujący czczą swojego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu pojazdów można wziąć udział w AKCJI ŚW. KRZYSZTOFA : 1 GROSZ ZA JEDEN KILOMETR, składając ofiarę na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu służących w ich pracy misyjnej.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt, którego celem jest pomoc w dożywieniu dzieci ulicy w slumsach Amazonii (Brazylia). Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu.

*W przyszłą niedziele odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w naszym dekanacie przez powódź w Krzyszkowicach i Głogoczowie.

2. Poniedziałek - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - wsp. św. Marty.
Sobota - wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
o 17.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła

*W dniach 6-11 VIII pójdzie 41 Piesza Pielgrzymka z Krakowa na Jasną Górę. Zapisy w dniach od 1 – 5 VIII będą przyjmowane w bazach poszczególnych wspólnot.

3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Pogodnej z pod numerów 22 - 65.

4. Urząd Gminy Siepraw informuje, że rozpoczęcie półkolonii wakacyjnej w Gminie Siepraw w 2021 r. odbędzie się w dniu 26 lipca 2021r. o godz. 9.30 w placówce wypoczynku w Sieprawiu dla dzieci z Sieprawia i Łyczanki. Zajęcia w tym dniu będą trwały do godz. 14.30.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. w Niedzieli polecamy m. in. artykuły poświęcone pielgrzymowaniu drogami św. Jakuba.