Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15:00.

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w IV tygodniu Wielkiego Postu (od 10 do 13 marca).

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie oprócz piątku) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – Pierwszy piątek. Spowiedź od godz. 16.30; w Olszowicach, o godz. 17.30.Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00, dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla młodzieży z Grupy Apostolskiej.

Sobota - Pierwsza sobota miesiąca – Dzień wynagrodzenia za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.00. przed Najśw. Sakramentem odmówimy różaniec. odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Dziękujemy parafianom z ulic: Słowiańska i Na Grobli za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce Szlakiem Piastowskim, która będzie odbywać się od 1 do 3 maja. W programie można zobaczyć Licheń, Poznań, Gniezno, Kurnik, Biskupin. Cena to 700 zł. Zapisy w zakrystii z zaliczką w wysokości 300 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zachęcamy rodziny z dziećmi do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii o godz. 11 ze specjalnym kazaniem dla dzieci.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”.

Ze stolików przy wyjściu z kościoła można zabrać bezpłatne broszurki „Jestem z wami” na temat Eucharystii, przygotowujące do Kongresu Eucharystycznego, który rozpocznie się w naszej archidiecezji w Wielki Czwartek.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Drab. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…